Niedziela Jana Chrzciciela - 03.06.2018

2018-06-30 21:04:22, komentarzy: 0

1. Nabożeństwo czerwcowe do Najśw. Serca Pana Jezusa dziś o godz. 17.15, a w dni powszednie o godz. 18.30. Zapraszamy.

2. Dziś piknik parafialny, rodzinny w parku przy kościele o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy. Będą niespodzianki, zwłaszcza dla dzieci. Więcej informacji na plakatach.

3. W tym tygodniu 29 czerwca przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ofiary tego dnia składamy na świętopietrze, utrzymanie Ojca Świętego.

4. Nasza parafia organizuje w lipcu półkolonie dla dzieci. Trwają od 2 do 31 lipca. Zgłoszenia udziału dzieci przez rodziców u pani kierownik świetlicy „Tęczowa Przystań”.

5. Rozpoczęły się wakacje. Przypominamy o chrześcijańskim wykorzystaniu wczasów, obozów, pielgrzymek, wycieczek. Przypominamy o zachowaniu przepisów o ograniczeniu szybkości przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych. Zwracamy uwagę na strój w miejscach Kultu, szczególnie podczas Mszy św. Strój raczej godny, a nie wygodny. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa
w niedzielę we Mszy św. Rodzice wysyłając dzieci i młodzież niech zadbają o to, by dzieci mogły w niedzielę uczestniczyć we Mszy św.

6. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje Pielgrzymkę na Jasną Górę,
z noclegiem, w dniach 7 - 8 lipca, z okazji 27 rocznicy powstania Radia Maryja. Wyjazd 7. VII o godz. 8.00 rano z naszego parkingu. Serdecznie zapraszamy. Zapisy w zakrystii. W związku z wyjazdem chcemy złożyć dar serca od naszej parafii na Radio Maryja.  Dziś przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszek ofiary na ten cel. Bóg zapłać.

7. Zapowiedzi:

1. Grzegorz Chulist, kawaler, zam. w Zielonej Górze

Natalia Wichowska, panna, zam. w Lubieszowie zap. I

Polecamy narzeczonych w naszych modlitwach, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.

8. Przy wyjściu z Kościoła do nabycia Prasa Katolicka: Jest jeszcze czerwcowy numer parafialnego periodyku: „Głos z Winnicy”, „Niedziela” – ciekawy artykuł Michała Karnowskiego o tym kto i jak powinien dbać o swój Kościół oraz o stanie procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego Bpa Wilhelma Pluty. „Gość niedzielny” stawia pytanie: jak dotrzeć z Ewangelią do najbardziej samotnego pokolenia w historii? Klucz do młodych – jaki? Znajdziemy też odpowiedzi na główne antykatolickie kłamstwa. „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i młodzieży przygotował bardzo dobry wakacyjny numer. Warto zrobić prezent dla dzieci czy wnuków. Są inne czasopisma. „Wiara, Patriotyzm i Sztuka”, „Różaniec”, „Wzrastanie”, „Droga”, „Miłujcie się”. Zapraszamy do lektury.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Kościoła. Życzymy błogosławieństwa na cały tydzień.