Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata - 26.11.2017

2017-11-25 21:27:29, komentarzy: 0

1. Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Patronalne święto Akcji Katolickiej, która zaprasza na Mszę świętą o godz. 8.30. Jest to również święto Patronalne naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Do naszej parafii przybył kleryk IV roku Paweł Mikołajczak. O godz. 15.00 spotka się z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Dzisiaj wspieramy nasze seminarium modlitwą i ofiarą pieniężną. Bóg zapłać.

2. Odpust zupełny udziela się wiernemu, który w uroczystość Chrystusa Króla odmówi publicznie akt poświecenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi: „O, Jezu najsłodszy, Odkupicielu”. Stałe warunki uzyskania odpustu: łaska uświęcająca, Komunia święta i modlitwa w intencjach Ojca świętego.

3. Kolejne, trzecie spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego nt: „Parafia jako środowisko wzrastania w chrześcijańskim powołaniu każdego wierzącego”, odbędzie się w czwartek 30. XI o godz. 18.45  w sali pod Kościołem. Zapraszamy.

4. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy świętej rano i wieczorem. Wieczorem po nabożeństwie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. W sobotę chorych odwiedzi ks. Darek, natomiast ks. Damian chorych odwiedzi 16. XII. Wieczorem o godz. 17.15 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i zmiana tajemnic Żywego Różańca. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 6.30 – 7.00 i od 17.00 - 18.00.

5. W przyszłą sobotę, 2. XII spotkanie z krawcową, która szyje szaty dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. O godz. 10 w sali pod Kościołem zapraszamy rodziców z chłopcami na zdjęcie miary, na godz. 11.00 z dziewczynkami. Prosimy o wpłacenie zaliczki w wysokości 20 zł.

6. Radio Maryja świętuje 26 rocznicę powstania. W sobotę 2. XII organizujemy pielgrzymkę do Torunia. Zapisy w zakrystii. W związku z wyjazdem chcemy złożyć dar serca podczas uroczystości rocznicowej.

7. Katolicka Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół Katolickich zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym wraz z rodzicami na warsztaty „Mój własny stroik adwentowy”, które odbędą się w siedzibie szkoły przy ul. Św. Cyryla i Metodego 9 w dniu 30. XI. o godz. 17.00.

8. KSM zaprasza do udziału w Debacie Historycznej pt: „11 Młodych Patriotów” w dniu 28. XI o godz. 13.00 na Uniwersytecie Zielonogórskim. Zaprasza również na polsko – niemieckie Świąteczne Warsztaty Muzyczne. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.

9. Za tydzień I niedziela adwentu. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w II niedzielę Adwentu. Poprowadzi je Ks. Krzysztof Hołowczak, diecezjalny duszpasterz nauczycieli i notariusz w Kurii Biskupiej. Już dziś prosimy o takie zaplanowanie zajęć, by można było uczestniczyć w rekolekcjach. Od 4. XII rozpoczną się roraty. Codziennie o godz. 6.30. Zapraszamy.

10. Oaza Dzieci Bożych w piątek o godz. 17.00

11. Zbiórka kandydatów na ministranta w sobotę o godz. 9.00

12. „Niedziela – Aspekty” m. in. rozmowa z Prezes Zarządu Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej w Polsce, Urszulą Furtak, kiedyś naszą parafianką oraz o procesie beatyfikacyjnym Ks. Aleksandra Zienkiewicza, znanego duszpasterza akademickiego z Wrocławia – „Wujka”. „Gość Niedzielny” pisze o naturalnej wstydliwości, która chroni ludzką seksualność przed nadużyciem. Nie wolno jej niszczyć, trzeba ją pielęgnować, chronić. „Mały Gość Niedzielny” załącza lampion na roraty, „Droga”, „Wzrastanie”, „Miłujcie się”, „Różaniec”, „Wiara, Patriotyzm i Sztuka”.

14. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego Kościoła.

15. Życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.