IX Niedziela zwykła - 10.06.2018

2018-06-30 21:11:00, komentarzy: 0

1. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie, po nabożeństwie do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 18.30, procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy dzieci sypiące kwiaty do udziału w nabożeństwie.

2. Dziś dzieci ze Szkoły Europejskiej podczas Mszy św. o godz. 10.00 przyjmują I Komunię św. Biały Tydzień dla dzieci i ich rodziców od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

3. W piątek uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Msza św. o godz. 7.00 i 18.00. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych. Po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie procesja ku czci Jezusa Chrystusa.

4. Dziś spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej o godz. 19.00 w sali pod Kościołem. Akcja Katolicka organizuje w dniach 8 – 9 czerwca pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii lub u pani Prezes AK.

5. Ogólnopolskie spotkanie dzieci, zwłaszcza z Podwórkowych Kół Różańcowych na Jasnej Górze 16.VI. 2018r. Wyjazd 15. VI o godz. 15.00. Zapisy w zakrystii lub w Biurze Radia Maryja przy Konkatedrze św. Jadwigi.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Całodzienna modlitwa i adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 7.00 do 21.00 w intencji Kościoła i Ojczyzny. Zapraszamy na Jerycho Różańcowe.

7. Dziękujemy Akcji katolickiej za przeprowadzenie zbiórki do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie. Dziękujemy również Akcji Katolickiej za zbiórkę podpisów pod projektem nazwania ronda przy ul. Wrocławskiej i Pileckiego nazwać imieniem Patrona Miasta, św. Urbana I, papieża.

8. Wspólnoty dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa organizują wyjazd na nocne czuwanie do Rokitna w dniach 8 i 9 czerwca. Wyjazd w piątek o godz. 19.00, powrót w sobotę rano, przed południem. Zapisy w zakrystii.

9. W dniach 27 czerwca – 1 lipca organizowana jest VII Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę. Koszt pielgrzymki 170 zł. Szczegóły i zapisy w parafii MB Nieustającej Pomocy w Zielonej Górze oraz na stronie internetowej pielgrzymki www.rowerowa.glogow.pl

10. Spotkanie wspólnoty trudnych małżeństwa „Suchar” z północno – zachodniej części Polski odbędzie się w naszej parafii w sobotę 9 czerwca br. Rozpocznie się o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy. Zakończenie przewidziane na godz. 17.00.

11. Dziękujemy serdecznie wszystkim parafianom i gościom, którzy przyczynili się do świętowania Bożego Ciała i przygotowania procesji i ołtarzy. Msza św. w intencji parafian przygotowujących ołtarz III będzie w środę 6. VI po Nowennie, a więc o godz. 18.00.

12. Zapowiedzi:

1. Grzegorz Andruszkiewicz, kawaler, zam. w Zagórzu

Paulina Uleryk, panna, zam. w Zielonej Górze zap. III

2. Paweł Ratajczak, kawaler, zam. Zielonej Górze

Ewelina Tomasik, panna, zam. w Zielonej Górze zap. II

3. Mateusz Bermes, kawaler, zam. w Zielonej Górze

Katarzyna Ostrykiewicz, panna, zam. w Zielonej Górze zap. II

4. Paweł Kaliński, kawaler, zam. w Zielonej Górze

Amanda Humin, panna, zam. w Zielonej Górze zap. I

5. Jakub Kula, kawaler, zam. w Zielonej Górze

Kaja Kotońska, panna, zam. w Zielonej Górze zap. I

6. Michał Budrewicz, kawaler, zam. w Zielonej Górze

Elżbieta Melak, panna, zam. w Zielonej Górze zap. I

Polecamy narzeczonych w naszych modlitwach, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.

13. Dziś wychodząc z Kościoła, tradycyjnie w pierwszą niedzielę miesiąca, możemy złożyć do skarbon ofiary na pomoc dzieciom z rodzin potrzebujących pomocy.

14. wyjściu z Kościoła do nabycia Prasa Katolicka: Jest nowy numer naszego parafialnego miesięcznika: „Głos z Winnicy”. Koszt wydania 1, 50 zł. „Niedziela” pisze m. in. o „proroctwach” Sługi Bożego Kard. Hlonda, „Gość niedzielny” pisze o „Niekochanej miłości, czyli o tajemnicy Serca Jezusa”. Ponadto: Kolejna odsłona cyklu Ojcowie Niepodległości – tym razem sylwetka Wincentego Witosa oraz o ponurej sytuacji polskich szpitali. „Wiara, Patriotyzm
i Sztuka” przynosi m. in. ciekawą relację jak świętowano 98. Urodziny polskiego papieża na Franciszkańskiej. „Różaniec” ciekawy miesięcznik dla modlących się na różańcu, pisze o więzi rodzinnej i jej roli w życiu Każdego człowieka. „Wzrastanie”, „Droga”, „Miłujcie się”, „Mały Gość Niedzielny”. Zapraszamy do lektury.

15. Spotkanie rodziców dzieci wyjeżdżających do Kołobrzegu jutro o godz. 19.00 w sali pod kościołem.

16. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Kościoła. Życzymy błogosławieństwa na cały tydzień.