.

IV Niedziela Wielkiego Postu 22.03.2020 r

2020-03-21 23:10:55, komentarzy: 0

1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu tzw. „Laetare” jest niedzielą przeżywania przez katechumenów drugiego skrutynium w ramach przygotowywania się do przyjęcia chrztu świętego. Dziękujemy Panu Bogu za nasz chrzest i włączenie nas do wspólnoty Kościoła.

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00. Podczas nabożeństwa będzie można złożyć ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

3. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17:15. Zapraszamy.

4. W środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W naszym kościele Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 16:30 i 18:00.
    Jest to Dzień Świętości Życia. Zwykle włączamy się do Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przyrzeczenie będziemy mogli złożyć podczas każdej Mszy św.

5. Jak co miesiąc, 25 dnia, możemy uczestniczyć w nabożeństwie do Królowej Pokoju. Rozpocznie się o godz. 17:30 modlitwą różańcową, a po Mszy św. Koronka Pokoju, modlitwa o uzdrowienie i adoracja Najświętszego Sakramentu zakończone uroczystym błogosławieństwem.

6. W tych dniach miały odbywać się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Z racji epidemii zostały odwołane. Korzystajmy więc z tych, które są prowadzone przez media: Telewizje Trwam, Radio Maryja i inne stacje telewizyjne i rozgłośnie radiowe.

7. Każdego dnia o godz. 20:30 księża i osoby życia konsekrowanego modlą się w naszej kaplicy p.w. Narodzenia NMP o ustanie epidemii koronawirusa. Modlitwa jest transmitowana przez media społecznościowe, przez stronę internetową naszej parafii. Kto może, zachęcamy, by włączyć się w swoim domu z rodziną, do tej modlitwy.

8. Prasa katolicka.
    „Głos z Winnicy” nasz parafialny periodyk. Koszt wydania 1,50 zł.
    „Niedziela” stawia pytanie: „Co Pan Bóg chce nam powiedzieć?” i próbuje odpowiedzieć. Jest również o środkach, o broni przeciw koronawirusowi;
    Na czas epidemii „Gość Niedzielny” zawiesił wydawanie czasopisma.
    Są też inne czasopisma.

9. Parafialna Caritas rozprowadza świece Paschaliki na stół wielkanocny. Dziękujemy.

10. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Kościoła. Życzymy Bożego błogosławieństwa.