IV Niedziela Wielkiego Postu - 11.03.2018

2018-03-11 23:59:00, komentarzy: 0

1. Rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Witamy Ojca Stanisława Nalbacha z Rąpina z Zakonu Księży Kanoników Regularnych Laterańskich. Dziś nauki rekolekcyjne podczas wszystkich Mszy św. oraz w czasie nabożeństwa Gorzkie Żale o godz. 17.00. W poniedziałek, wtorek i środę nauki podczas Mszy św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Spowiedź we wtorek od godz. 6.30 – 7.00, od 8.30 – 9.30 i od 17.00 – 18.00. W DPS w kaplicy św. Joanny w poniedziałek spowiedź o godz. 10.00, a po spowiedzi Msza św. z nauką rekolekcyjną. Serdecznie zapraszamy.

2. We wtorek 13 marca przypada piąta rocznica wyboru na stolicę Piotrową Franciszka. Modlimy się o Boże błogosławieństwo i owocny pontyfikat Ojca Świętego.

3. We wtorek Msza św. i nabożeństwo w intencji małżeństw i rodzin za wstawiennictwem św. Joanny Beretta Molla o godz. 18.00. Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i modlitwa w intencji Radia Maryja i dzieł przy nim powstających o godz. 17.30.

4. W środę o godz. 18.30 spotkanie do bierzmowania dla grupy starszej w sali w wieży kościoła.

5. Rozpoczyna się Synod Diecezjalny. Pierwsze spotkanie odbędzie się w parafii p.w. św. Józefa Oblubieńca w sobotę 17. III o godz. 10.30. Pierwsza sesja dla uczestników świeckich synodu i delegacji parafialnych rozpocznie się warsztatami pastoralnymi. O godz. 14.00 rozpocznie się liturgia synodalna procesją do parafii p.w. Ducha Świętego, po niej zostanie odprawiona Msza św pod przewodnictwem Ks. Bpa Tadeusza Lityńskiego. Niech uczestnictwo w liturgii będzie manifestacją wiary i wyrazem jedności z Kościołem lokalnym.

6. W ramach akcji Caritas „Tak, pomagam” zbiórka ofiar na paczki dla potrzebujących pomocy w przedsionku Kościoła po każdej Mszy św. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas oraz wolontariuszom za przeprowadzenie zbiórki w piątek, sobotę i niedzielę.

7. Parafialna Caritas rozprowadza świece wielkanocne w cenie 15 zł. Zebrane ofiary będą przeznaczone na pomoc dla rodzin w Syrii w Aleppo. Bóg zapłać.

8. Rozpoczęliśmy przygotowanie dorosłych do bierzmowania. Jeszcze można dołączyć do katechezy w czwartek tj. 15 marca o godz. 19.00 w sali pod Kościołem.

9. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej z udziałem dzieci o godz. 16.30 i z udziałem młodzieży i dorosłych o godz. 17.15. Oaza Dzieci Bożych po nabożeństwie Drogi Krzyżowej w sali wieży Kościoła.

10. Zapowiedzi Przedmałżeńskie. Do ślubu przygotowują się:

• Semegen Mateusz, zam. Nowogród Bobrz. i Chowańska Anna, zam. Zielona Góra - zap. I
  • Klikowicz Piotr, zam. Zielona Góra i Suchowiecka Iwona, zam. Lubsko - zap. I

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

11. Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918 – 1919 zaprasza na Mszę św. 18. III o godz. 10.30 w intencji śp. generała brygady Stanisława Taczaka, pierwszego głównodowodzącego Powstania Wielkopolskiego z okazji 58. Rocznicy śmierci.

12. Prasa Katolicka. Jest nowy numer naszego parafialnego periodyku „Głos z Winnicy”. Koszt wydania 1, 50 zł. „Niedziela” m. in. pisze o 70. Rocznicy powstania zespołu „Mazowsze” i Narodowym czytaniu w tym roku. „Gość Niedzielny” pisząc o wolnych niedzielach pisze, że zrobimy krok w stronę dojrzałej cywilizacji. Warto o tym przeczytać. „Droga”, „Różaniec”, „Wzrastanie”, „Miłujcie się”, „Mały gość niedzielny”, „Wiara, Patriotyzm i Sztuka” wiele miejsca poświęca Konfederacji Barskiej i pisze o proroctwie Karola Wojtyły. Zachęcamy do lektury.

13. 24 marca 2018 r. o godz. 19.00 zapraszamy na Cytadelę Poznańską na Plac pod Dzwonem Pokoju, gdzie będziemy mogli odbyć wielkie duchowe i artystyczne przygotowanie do świąt Wielkiej Nocy. Tradycyjnie, w sobotę poprzedzającą Niedzielę Palmową, odbędzie się Misterium Męki Pańskiej, największe plenerowe przedstawienie pasyjne w Europie. Misterium poprzedzone zostanie Mszą św. w kościele u Salezjanów na Winogradach o godz.17.00, skąd wspólnie z aktorami widzowie przejdą na Cytadelę. Zapisy w zakrystii - koszt wyjazdu 30 zł.

14. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Kościoła.

15. Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.