IV Niedziela Adwentu - 24.12.2017

2017-12-23 23:19:18, komentarzy: 0

1. Dziś Msze święte w naszym Kościele o godz. 07.00, 08.30, 09.00 w kaplicy Narodzenia NMP (Trydencka po łacinie), 10.00 w DPS, 10.30 i 12.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 14.00 i 18.00.

2. Dziś dzień imienin Biskupa Seniora Adama Dyczkowskiego. Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach. Niech dobry Bóg darzy go błogosławieństwem, a Maryja otacza opieką.

3. Pasterka w naszej parafii o godz. 24.00. Serdecznie zapraszamy. Tradycyjnie taca zebrana podczas Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. bpa Wilhelma Pluty.

4. Jutro nie będzie Mszy św. o godz. 07.00, pozostałe bez zmian.

5. Dziś Wieczerza wigilijna. Niech towarzyszy nam wspólna modlitwa, zapalamy świecę, czytamy fragment Pisma Świętego (np.: Łk 2, 1-14), dzielimy się opłatkiem, wspólnie śpiewamy Kolędy, darujemy sobie winy i urazy – oto zwyczaje wigilijne, które należy pielęgnować, zachowywać i przekazywać przyszłym pokoleniom. Tradycyjnie zachowujemy wstrzemięźliwość (post) od potraw mięsnych, chociaż ten post nie jest obowiązkowy – jest piękną polską tradycją, którą winniśmy kontynuować. W tym dniu nie spożywamy alkoholu.

6. Prasa Katolicka. „Niedziela” z płytą Kolęd „Arki Noego” i śpiewnik. Załączono kalendarz na Nowy Rok 2018. „Gość Niedzielny” załączył „Modlitwy wigilijne”. Jeden i drugi tygodnik jest podwójny zatem i cena też podwójna. Jest jeszcze: „Mały Gość Niedzielny” „Droga”, „Wzrastanie”, „Miłujcie się”, „Różaniec”, „Wiara, Patriotyzm i Sztuka”.

7. Błogosławionej niedzieli.