IV Niedziela Adwentu - 23.12.2018

2018-12-23 17:25:02, komentarzy: 0

1. Jutro o godz. 6.30 ostatnia Msza św. roratnia. Zapraszamy serdecznie.

2. W poniedziałek 24. XII Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachowujemy tradycję i zwyczaje polskie podczas wieczerzy wigilijnej, ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce Konferencja Episkopatu Polski zachęca zgodnie z postanowieniem II Polskiego Synodu Plenarnego do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

3. Jutro dzień imienin Biskupa Seniora Adama Dyczkowskiego. Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach. Niech dobry Bóg darzy go błogosławieństwem, a Maryja otacza opieką.

4. We wtorek uroczystość Narodzenia Pańskiego. Pasterka o 24.00. Pozostałe Msze św. jak w niedzielę. Nie będzie jedynie Mszy św. o godz. 07:00. Podczas pasterki taca na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Biskupa Wilhelma Pluty.

5. Koncert z cyklu „Zielonogórskie Kolędowanie” odbędzie się w uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia o godz. 19.30 w kościele pw. MB. Częstochowskiej w Zielonej Górze. Do wspólnego śpiewu zapraszają soliści, chór Tira il Vento oraz zespół Shema oraz wspólnoty Oikos Berit. Wstęp wolny.

6. Przy zielonogórskim ratuszu 25 i 26 grudnia będzie można oglądać żywą szopkę bożonarodzeniową.

7. 6 stycznia Mszą św. o godz. 12.00 w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela rozpocznie się 8. Lubuski Orszak Trzech Króli. Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy i goście miasta. Tuż przed rozpoczęciem Orszaku ok. 13.30 rozdawane będą wszystkim uczestnikom korony.

8. W sobotę tj. 29. XII na cmentarzu Komunalnym przy ul. Wrocławskiej – stara część cmentarza pochówek dzieci zmarłych przed urodzeniem o godz. 12.00. Zapraszamy.

9. Dzisiejszy dzień jest dniem żałoby narodowej w Polsce, dlatego podczas dzisiejszej Mszy św. modlimy się za górników, którzy zginęli na skutek wybuchu metanu w kopalni Karvina, a także w intencji ich rodzin.

10. Zapowiedzi:

Sokal Filip, kawaler, zam. w Ochli

Kulpoczyńska Anna, panna, zam. w Zielonej Górze zap. III

Kieżuń Sławomir, kawaler, zam.w Zielonej Górze

Wojtuściszyn Sylwia, panna, zam. w Zielonej Górze zap. I

Polecamy narzeczonych w naszych modlitwach, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.

11. Prasa Katolicka: „Niedziela”, „Gość niedzielny”, „Droga”, „Różaniec”, „Wzrastanie”, „Miłujcie się”, „Wiara, Patriotyzm i Sztuka”. Zachęcamy do lektury.

12. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby Kościoła.

13. Życzymy błogosławionej niedzieli i całego świątecznego tygodnia.