III Niedziela Zwykła 26.01.2020 r.

2020-01-26 09:24:47, komentarzy: 0

1. Na mocy listu apostolskiego Papież Franciszek ustanowił Niedzielę Słowa Bożego, która przypada w III niedzielę zwykłą, tzn. dziś. Przyjmujemy dziś szczególnie wielką wartość Słowa Bożego. W przedsionku kościoła można otrzymać mini gazetkę ukazującą prawdy, dla których warto czytać Pismo Święte.
  2. Przyszła niedziela jest Dniem Życia Konsekrowanego. Modlitwą i ofiarami, które będziemy mogli złożyć do puszek w przedsionku kościoła, chcemy wspierać wspólnoty Życia Konsekrowanego.
  3. Dziś podczas Mszy św. o godz. 10:30 pomaga nam modlić się chór „Per crucem”. Po Mszy św. krótki koncert. Serdecznie zapraszamy.
  4. Rozpoczęły się ferie dla dzieci i młodzieży. Parafialna Caritas organizuje w czasie ferii w dniach od 27 stycznia do 7 lutego półkolonie prowadzone przez świetlicę dla dzieci w godzinach od 9:00 do 14:00. Zapisy u Pani Kierownik.
  5. Katechizacja Przedmałżeńska dla narzeczonych i starszej młodzieży rozpocznie się w naszej parafii 9 lutego o godz. 18:00 w kościele.
  6. W czerwcu tego roku będzie beatyfikacja Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego. Akcja Katolicka rozprowadza album o Kard. Wyszyńskim. U wydawcy udało się wynegocjować bardzo niską cenę – 25 zł. W detalu cena 69 zł. Jest to szczególna okazja, by przybliżyć sobie sylwetkę Sługi Bożego. Zachęcamy do nabycia.
  7. Przygotowanie dorosłych do przyjęcia sakramentu bierzmowania rozpocznie się w naszym dekanacie pod koniec lutego br. w parafii p.w. M.B. Częstochowskiej.
  8. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Przed południem księża odwiedzą chorych. Wieczorem o godz. 17:15 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  9. Dzień skupienia dla Akcji Katolickiej i chętnych w piątek 31 stycznia o godz. 18:30 w DPS przy Alei Słowackiego 29.  W przyszłą niedzielę o godz. 19:00 spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w sali w wieży kościoła.
  10. Prasa katolicka.

„Niedziela” pokazuje realne zagrożenia dla dzieci w sieci;
„Gość Niedzielny” o ataku na prof. Ewę Budzyńską. Nie jest to atak tylko na mnie – mówi profesor;
„Mały Gość Niedzielny” przedstawia niespodziankę na ferie, są inne czasopisma.

1. Bóg zapłać za ofiary. Życzymy obfitych łask Bożych na cały  tydzień.