III Niedziela Wielkiego Postu - 04.03.2018

2018-03-04 00:09:48, komentarzy: 0

1. Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.00. W czasie nabożeństwa możemy złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

2. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej dziś o godz. 19.00, w sali w wieży Kościoła. Zapraszamy.

3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę 11 marca. Z racji choroby nie będzie Ks. Dariusza Wołczeckiego, a rekolekcje poprowadzi O. Stanisław Nalbach z Drezdenka – Rapocina. Prosimy o modlitwę w intencji Ojca Rekolekcjonisty i naszej parafii. Rozpoczęcie na wszystkich Mszach Świętych w niedzielę.

4. Z racji spowiedzi w naszym dekanacie ostatnie spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego będzie w innym terminie niż zwykle, tzn. we wtorek 6 marca o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy przede wszystkim członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej, Szafarzy Nadzwyczajnych Komunii św., Katechetów, liderów i odpowiedzialnych za wspólnoty modlitewne i apostolskie oraz wszystkich dla których drogie są sprawy parafii i diecezji.

5. Rozpoczęliśmy przygotowanie dorosłych do bierzmowania. Jeszcze można dołączyć do katechezy w czwartek tj. 8 marca o godz. 19.00 w sali pod Kościołem.

6. 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszę św. o godz. 7.00 i 18.00.

7. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej z udziałem dzieci o godz. 16.30 i z udziałem młodzieży i dorosłych o godz. 17.15. Oaza Dzieci Bożych po nabożeństwie Drogi Krzyżowej w sali wieży Kościoła.

8. „24 godziny dla Pana” to wezwanie Ojca Świętego Franciszka do modlitwy. W naszej parafii rozpoczniemy w piątek o godz. 15.00 Godziną Miłosierdzia i adoracją Najśw. Sakramentu. Zachęcamy również do modlitwy w naszych rodzinach.

9. Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania grupa młodsza - Ks. Damiana, swoje spotkanie formacyjne będzie miała w piątek, 9 marca 2018 o  godz. 18:30 w salce katechetycznej w wieży kościoła.

10. Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę żywności w sklepach Lewiatan i Biedronka w dniach 9 i 10. III, a w Kościele w przyszłą niedzielę. Prosimy wolontariuszy o włączenie się i pomoc w przeprowadzeniu zbiórki. Zapisy w zakrystii.

11. Zapowiedzi Przedmałżeńskie. Do ślubu przygotowują się:

•  Fediuk Dawid, zam. Zielona Góra i Leśniarek Anna, zam. Świdnica - zap. III
  • Jasion Artur, zam. Zielona Góra i Jasion Jolanta, zam. Zielona Góra - zap. III
  • Mandziuk Nazar, zam. Lwów i Stachowska Daria, zam. Zielona Góra - zap. III
  • Podgórny Adrian, zam. Poznań i Ryczkowska Marta, zam. Zielona Góra – zap. III

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

12. Prasa Katolicka. Jest nowy numer naszego parafialnego periodyku „Głos z Winnicy”. Koszt wydania 1,50 zł. „Niedziela” pisze o geniuszu Kobiety oraz Wielki Post z Ks. Dolindo. „Gość Niedzielny” m. in. pisze o tercjarzach, Wielki Post ze św. Ojcem Pio, a także o wartości nabożeństwa „Gorzkie Żale”. Warto również zapoznać się z takimi czasopismami jak: „Droga”, „Różaniec”, „Wzrastanie”, „Miłujcie się”, „Mały gość niedzielny”, „Wiara, Patriotyzm i Sztuka”. Zachęcamy do lektury.

13. 24 marca 2018 r. o godz. 19.00 zapraszamy na Cytadelę Poznańską na Plac pod Dzwonem Pokoju, gdzie będziemy mogli odbyć wielkie duchowe i artystyczne przygotowanie do świąt Wielkiej Nocy. Tradycyjnie, w sobotę poprzedzającą Niedzielę Palmową, odbędzie się Misterium Męki Pańskiej, największe plenerowe przedstawienie pasyjne w Europie. Misterium poprzedzone zostanie Mszą św. w kościele u Salezjanów na Winogradach o godz.17.00, skąd wspólnie z aktorami widzowie przejdą na Cytadelę. Zapisy w zakrystii - koszt wyjazdu 30 zł.

14. Rodziców dzieci komunijnych prosimy o przybycie wraz z dziećmi po odbiór szat komunijnych do sali pod kościołem w sobotę, 10. 03. (chłopcy na godz. 15.00, dziewczynki na godz. 16.00). należy dokonać opłaty za szaty.

15. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Kościoła. Dziś wychodząc z kościoła możemy złożyć do skarbon ofiarę na pomoc dzieciom z ubogich rodzin. Wychodząc ze świątyni otrzymamy mały kalendarz Caritas. Jest tam podany numer KRS.

16. Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.