III Niedziela Wielkanocna - 15.04.2018

2018-04-15 01:45:28, komentarzy: 0

1. Rozpoczyna się Dziesiąty Tydzień Biblijny i Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. W tym roku czytamy List św. Pawła Apostoła do Rzymian. Patronat honorowy nad Narodowym Czytaniem Pisma Świętego sprawują: Przew. Konf. Epis. Polski Ks. Abp Stanisław Gądecki i Prezes rady Ministrów Pan Mateusz Morawiecki. Uroczysta celebracja pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego ma miejsce na Wawelu i będzie transmitowana na żywo w TVP1 o godz. 10.00. Zachęcamy do czytania Słowa Bożego, a zwłaszcza listu św. Pawła do Rzymian. W tym tyg. starajmy się uczestniczyć w Eucharystii i wsłuchiwać się w Boże Słowo. Zastanówmy się czy z okazji uroczystości rodzinnych nie obdarować jubilatów czy dzieci I Komunijnych oraz młodzieży przystępującej do sakr. bierzmowania Księgą Pisma Świętego.

2. Dziś Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny i rządzących w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej w naszej zabytkowej kapicy o godz. 16.00. Po Mszy św. spotkanie w sali pod Kościołem, agapa i wykład o roli Kościoła w odzyskaniu niepodległości.

3. Rodzina dzisiaj boryka się z wieloma trudnościami, na które niekiedy nie znajduje rozwiązania. Częste rozwody w naszym województwie są tego najlepszym przykładem. Ruch Światło – Życie naszej diecezji pragnie wyjść do małżeństw i rodzin z propozycją ugruntowania życia z Jezusem. Wiele świadectw małżonków dowodzi temu, że tajemnica szczęścia leży w zaproszeniu Boga do swojego życia. W Lubuskim Nazarecie w Kęszycy Leśnej w dniach 29 czerwca – 5 lipca br. odbędzie się Oaza Ewangelizacji dla małżeństw. Szczegółowe informacje na plakacie. Zapraszamy.

4. W czwartek XIII rocznica wyboru Ojca św. Benedykta XVI. Dziękujemy w modlitwie za miniony pontyfikat.

(19. IV 2005 – 28. II 2013)

5. W przyszłą niedzielę Dobrego Pasterza dzień modlitw o powołania i początek światowego Tygodnia Modlitw o Powołania.

6. Trwa przygotowanie dzieci i młodzieży do I Komunii i bierzmowania. Pierwsza Komunia będzie w niedzielę 13. V o godz. 10.00, a sakrament bierzmowania będzie w wigilię Zesłania Ducha Świętego w sobotę 19. V. o godz. 18.00. Otoczmy modlitwą dzieci i młodzież.

7. W piątek o godz. 17.00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Zapraszamy.

8. Zapowiedzi:

• Paweł Kancelarczyk, kawaler, zam. w Zielonej Górze
    Monika Szymańska, panna, zam. w Zielonej Górze zap. I

Polecamy narzeczonych w naszych modlitwach, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 na stadionie przy ul. Sulechowskiej rozegrany zostanie mecz charytatywny dla zielonogórskiego Hospicjum. Wezmą w nim udział Uczniowie III LO i Strażacy z Zielonej Góry. Kupując bilet – cegiełkę wspieramy hospicjum. Dziś my pomagamy innym, jutro może ktoś pomoże nam! – zapraszamy.

10. Przy wyjściu z Kościoła do nabycia Prasa Katolicka: „Gość niedzielny” pisze o współczesnych męczennikach pochodzących z Francji oraz o reprywatyzacji – jak naprawić krzywdy. „Niedziela” poświęca wiele miejsc Benedyktowi XVI, mocarzowi wiary oraz 30 rocznicy świeckiej teologii w naszej diecezji. „Wzrastanie”, „Droga”, „Miłujcie się”, „Wiara, Patriotyzm i Kultura”, „Mały Gość Niedzielny”. Zapraszamy do lektury.

11. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Kościoła.

12. Życzymy błogosławieństwa na cały tydzień.