III Niedziela Wielkanocna - 05.05.2019

2019-05-04 21:54:59, komentarzy: 0

1. Nabożeństwo majowe: w niedzielę o godz. 17.15, w dni powszednie o godz. 18.30. Zapraszamy.

2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Wykorzystujemy te dni, by częściej sięgać po księgę Pisma Święte i każdego dnia przeczytać choć fragment. W tym roku czytamy Ewangelię św. Jana.

3. Zapraszamy na spotkanie poświęcone aktualnym problemom małżeństw i rodzin w Polsce. Spotkanie odbędzie się w sali pod Kościołem we wtorek 7 maja o godz. 19.00. Spotkanie poprowadzi dr hab. Mieczysław Guzewicz, członek Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski, doradca Minister Elżbiety Rafalskiej, autor wielu książek poświęconych
tematyce rodziny.

4. Próby dla dzieci przed I Komunią św. w poniedziałek i środę o godz. 16.20.

5. W przyszłą niedzielę w naszej parafii uroczystość I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 10.00. Tradycyjnie prosimy, by w miarę możliwości, na tę Mszę św. zostawić miejsca dla gości, a przyjść na inną godzinę. W sobotę o godz. 9.00 nabożeństwo pokutne i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci przystępujących do I Komunii i ich rodzin.

6. Rocznica I Komunii w niedzielę 19 maja o godz. 12.00.

7. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy parafii Najśw. Zbawiciela zaprasza na 20-tą Pielgrzymkę Młodych na Jasną Górę w dniu 25 maja 2019r. Zapisy w zakrystii.

8. Spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa Króla królów i Pana panów w piątek 10 maja po wieczornym nabożeństwie w sali przy kancelarii parafialnej.

9. Zapowiedzi:

I. Sebastian Placek, zam. Zielonej Górze
Malwina Zawisza, zam. w Nowym Kisielinie zap. II
II. Krzysztof Malinowski, zam. w Zielonej Górze
Magdalena Falenta, zam. w Zielonej Górze zap. II

Polecamy narzeczonych w naszych modlitwach, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.

10. Obóz parafialny dla dzieci i młodzieży odbędzie się w dniach: 22. 06 – 29. 06. 2019 r. w Kołobrzegu. Zapisy u ks. Darka.

11. Przy wyjściu z Kościoła do nabycia Prasa Katolicka: Jest majowy numer periodyku parafialnego „Głos z Winnicy” koszt wydania 1, 50zł. „Niedziela” pyta i odpowiada jak zaleczyć rany po strajku nauczycieli, sporo miejsca poświęca czytaniu Pisma św. oraz ukazuje postać Stanisława Moniuszko krzepiącego polskie serca., „Gość niedzielny” pisze o patriotyzmie, ale też o planach odbudowy katedry Notre Dame w Paryżu. Są też inne czasopisma: „Wzrastanie”, „Droga”, „Miłujcie się”,
„Wiara, Patriotyzm i Kultura”, „Mały Gość Niedzielny”. Zapraszamy do lektury.

12. Dziś wychodząc z Kościoła możemy złożyć do skarbon ofiary na dożywianie dzieci.

13. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Kościoła.

14. Życzymy błogosławionego tygodnia.