III Niedziela Adwentu - 10.12.2017

2017-12-16 22:57:19, komentarzy: 0

1. Trzecia Niedziela Adwentu zwana Niedzielą Radości – Gaudete jest w naszej parafii niedzielą modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na wschodzie. W związku z tym gościmy dziś O. Pawła Blok, franciszkanina, który przybył do nas z Kazachstanu. Po Mszy św. będzie można spotkać się z Misjonarzem w przedsionku Kościoła i złożyć ofiarę na pomoc Kościołowi w Kazachstanie. Bóg zapłać.

2. Dziś dzień solidarności z Kapłanami seniorami. Modlimy się za Księży emerytów o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.

3. Ksiądz Dariusz Wytrykowski obchodzi swoje imieniny we wrotek 19 grudnia. Składamy najserdeczniejsze życzenia: opieki Matki Najświętszej na każdy dzień oraz wielu błogosławieństw Bożych. Zapraszamy na Eucharystię, podczas której będziemy modlić się za Księdza Dariusza. Msza odbędzie się we wtorek 19 grudnia o godzinie 18:00.

4. Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918 – 1919 zaprasza na Mszę św. z okazji 99. Rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego we wtorek 19. XII o godz. 10.00 do Kościoła p.w. Matki Bożej Częstochowskiej. Po Mszy św. uroczystości przy pomniku na placu Powstańców Wlkp.

5. W przyszłą niedzielę 24. XII dzień imienin Biskupa Seniora Adama Dyczkowskiego. Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach. Niech dobry Bóg darzy go błogosławieństwem, a Maryja otacza opieką.

6. W przyszłą niedzielę, IV Adwentu, wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte w naszym Kościele o godz. 07:00, 08:30, 10:30 i 12:00; w DPS o godz. 10.00. Nie będzie Mszy świętych o godz. 14:00 i 1800.

7. Msza święta Pasterka o godz. 24.00. Tradycyjnie taca zebrana podczas Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. bpa Wilhelma Pluty.

8. W Wigilię Bożego Narodzenia zachowujemy tradycję i zwyczaje polskie podczas wieczerzy wigilijnej. Ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce Konferencja Episkopatu zachęca do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

9. Z góry dziękujemy wszystkim, którzy zdjęli z choinki serca i przygotowali paczkę dla dzieci. Paczkę wraz z sercem prosimy przynieść do 20. XII, to znaczy do środy. Dziękujemy.

10. Zapraszamy codziennie na roraty o godz. 6.30. Po roratach śniadanie. Dziękujemy p.p. Grondysom za codzienne przekazywanie drożdżówek a Paniom z Żywego Różańca, Wspólnoty dla Intronizacji i Caritas za przygotowanie śniadania. Bóg zapłać.

11. Prasa Katolicka. Jest jeszcze nasz parafialny, adwentowy miesięcznik: „Głos z Winnicy”. Niedziela pisze m. in. o tajemnicach Jasnej Góry. Jest też ciekawy felieton, pochodzącego z Zielonej Góry prof. Mirosława Piotrowskiego, eurodeputowanego. „Gość Niedzielny” pisze m.in. o roratach, które są sprawdzoną receptą na przygotowanie do świąt. Jest jeszcze: „Mały Gość Niedzielny” „Droga”, „Wzrastanie”, „Miłujcie się”, „Różaniec”, „Wiara, Patriotyzm i Sztuka”.

12. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego Kościoła.

13. Życzymy błogosławionych dni ostatniego tygodnia Adwentu.