News Ticker Demo
W związku z nowymi rygorami sanitarnymi w naszym kościele może być 165 osób. Przypominamy o zachowaniu dystansu i noszeniu maseczek. Dziękujemy za zrozumienie.

II Niedziela Zwykła 19.01.2020 r.

2020-01-18 20:18:20, komentarzy: 0

II Niedziela Zwykła
19.01.2020 r.

1. Dzisiaj razem z nami modli się podczas Mszy św. o godz. 10:30 i 12:00 cygański zespół Vanessa et Sorba. Po Mszy św. o godz. 12:00 koncert kolęd. Zapraszamy.
  2. We wtorek 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a w środę 22 stycznia Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwie i życzeniach.
  3. W tym tygodniu przypada 34 rocznica śmierci Sługi Bożego Bpa Wilhelma Pluty – w środę 22 stycznia. Diecezjalne obchody odbędą się w niedzielę 26 stycznia w kościele p.w. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. Rozpocznie się o godz. 11:30 montażem słowno-muzycznym, a o godz. 12:00 Msza św. pod przewodnictwem bpa Tadeusza Lityńskiego. W naszej parafii modlimy się dziś o rychłą beatyfikację Sługi Bożego.
  4. Zachęcamy by w domach chrześcijańskich były umieszczone kropielnice z wodą święconą. Pobłogosławioną wodę można przynosić do domów z kościoła.

W przyszłą niedzielę przybędzie do nas Będą modlić się z nami podczas Mszy św. o godz. 10:30 i 12:00.

5.         Katechizacja Przedmałżeńska dla narzeczonych i starszej młodzieży rozpocznie się w naszej parafii 9 lutego o godz. 18:00 w kościele.

1. W czerwcu tego roku będzie beatyfikacja Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego. Akcja Katolicka rozprowadza album o Kard. Wyszyńskim. U wydawcy udało się wynegocjować bardzo niską cenę – 25 zł. W detalu cena 69 zł. Jest to szczególna okazja, by przybliżyć sobie sylwetkę Sługi Bożego. Zachęcamy do nabycia.
  2. Wizyta duszpasterska – kolęda, od poniedziałku do piątku od godz. 15:30, a w soboty od 14:30. Przyjęcie kapłana z wizytą duszpasterską jest aktem publicznego wyznania wiary, a zarazem jedności i żywej więzi Kościoła Domowego z Kościołem Parafialnym i tym samym z Kościołem Powszechnym. W czasie kolędy staramy się w miarę możliwości być wszyscy obecni w domu. Stół nakrywamy obrusem, kładziemy Pismo Święte, stawiamy Krzyż, naczynie z wodę święconą, kropidło i zapalamy świece. Wyłączamy telewizor. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty od religii da sprawdzenia. Kandydaci do bierzmowania przygotowują dzienniczki do sprawdzenia.
    W tym tygodniu odwiedzimy parafian mieszkających przy następujących ulicach:
    - 20.01.2020 poniedziałek: Słowackiego, Stroma;
    - 21.01.2020 wtorek: Strzelecka, Skrajna, Tuwima, Jasińskiego;
    - 22.01.2020 środa: Wąska, Partyzantów;
    - 23.01.2020 czwartek: Wrocławska, Sienkiewicza;
    -24.01.2020 piątek: Staffa (numery parzyste), Staffa (numery nieparzyste);
    -25.01.2020 sobota: Kolęda uzupełniająca;
  3. Prasa katolicka. Jest jeszcze „Gos z Winnicy” numer świąteczno-noworoczny;

„Niedziela” przedstawia m.in. rozmowę z postulatorem procesu beatyfikacyjnego bpa Wilhelma Pluty, wyjątkowej postaci. Zwracamy uwagę na ciekawy dodatek „Niedziela Liturgiczna”;
„Gość Niedzielny” opowiada o pasjach Dawida Kubackiego oraz skąd się bierze i na czym polega pokój serca;
Jest też „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „Różaniec.

1. Bóg zapłać za ofiary. Życzymy obfitych łask Bożych na cały  tydzień.