II Niedziela Wielkiego Postu - 25.02.2018

2018-02-24 22:34:00, komentarzy: 0

1. Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.00. W czasie nabożeństwa możemy złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

2. Nabożeństwo do królowej Pokoju dzisiaj od godz. 17.30. Po Mszy św. dalsza część nabożeństwa: Koronka Pokoju, modlitwa o uzdrowienie, adoracja Najśw. Sakramentu i uroczyste błogosławieństwo. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, jak każdy 25 dzień miesiąca.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek od godz. 7.00 do 21.00 Jerycho Różańcowe. Modlimy się w intencji Kościoła i Ojczyzny. Dziękujemy Żywemu Różańcowi i pozostałym wspólnotom modlitewnym i apostolskim za prowadzenie adoracji. Msza św. w intencji Ojczyzny i sprawujących władzę, by ich decyzje były zgodne z wolą Bożą, o godz. 18.00. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo synodalne w ramach Godziny Świętej. Zapraszamy Parafialny Zespół Synodalny oraz wszystkich zatroskanych o naszą parafię i diecezję. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 6.30 do 7.30 i od godz. 17.00 do 18.00. W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Po wieczornej Mszy św. adoracja w ciszy do godz. 20.00. Zapraszamy. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 17.15. Księża odwiedzą chorych przed południem.

4. Nasz dekanat rozpoczyna przygotowanie dorosłych do bierzmowania. Pierwsze spotkanie będzie w najbliższy czwartek tj. 1 marca o godz. 19.00 w sali pod Kościołem.

5. Zachęcamy do modlitwy w intencji rekolekcji parafialnych, które rozpoczną się w naszej parafii 11 marca. Prosimy o modlitwę za spowiedników, ojców duchownych oraz o łaskę stałego spowiednika.

6. Do końca kwietnia trwa okres rozliczeń podatkowych z Urzędem Skarbowym. Serdecznie zachęcamy naszych parafian do oddania 1% podatku na rzecz Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej. Wystarczy tylko numer KRS 0000226818. Szczegóły na plakatach, kalendarzykach oraz na stronie www.caritaszg.pl Ważny jest każdy grosz, dzięki któremu Caritas będzie mogła w ciągu całego roku pomagać najbardziej potrzebującym osobom z terenu naszej parafii i naszej diecezji.

7. Zapowiedzi Przedmałżeńskie. Do ślubu przygotowują się:

Fediuk Dawid, zam. Zielona Góra i Leśniarek Anna, zam. Świdnica - zap. II

Jasion Artur, zam. Zielona Góra i Jasion Jolanta, zam. Zielona Góra - zap. II

Mandziuk Nazar, zam. Lwów i Stachowska Daria, zam. Zielona Góra - zap. II

Podgórny Adrian, zam. Poznań i Ryczkowska Marta, zam. Zielona Góra - zap II

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

8. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej z udziałem dzieci o godz. 16.30 i z udziałem młodzieży i dorosłych o godz. 17.15. Oaza Dzieci Bożych po nabożeństwie Drogi Krzyżowej w sali wieży Kościoła.

9. Prasa Katolicka. „Niedziela” wiele miejsca poświęca Żołnierzom Wyklętym – 1. III Narodowy Dzień Pamięci. Oni zachowali się jak trzeba, „Gość Niedzielny” pisze na temat emerytury Benedykta XVI – to już 5 lat. „Droga”, „Różaniec”, „Wzrastanie”, „Miłujcie się”, „Mały gość niedzielny”, „Wiara, Patriotyzm i Sztuka”. Zachęcamy do lektury.

10. Wspólnoty dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa Króla Królów i Pana panów w całej Polsce modlą się w 100 rocznicę odzyskania niepodległości w intencji Ojczyzny. Nasza parafialna Wspólnota, która powstała 13 lat temu, zaprasza na Mszę św. w int. Ojczyzny w piątek, 2. III o godz. 18.00.

11. Dziś wychodząc z kościoła możemy złożyć do skarbon ofiary na misje, w ramach prowadzonej w całym Kościele zbiórki „Ad Gentes”. Dziękujemy.

12. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Kościoła.

13. Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.