II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 05.01.2020 r.

2020-01-04 20:49:32, komentarzy: 0

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim
05.01.2020 r.

1. Dzisiaj Ks. Bp. Stefan Regmunt świętuje jubileusz 25-lecia święceń biskupich. Dziękujemy Panu Bogu za jego posługę pasterską i wypraszamy w modlitwie potrzebne łaski i opiekę Matki Najświętszej. Uroczysta Msza św. jubileuszowa w kościele p.w. Ducha Świętego w Zielonej Górze o godz. 12:00.
  2. Jutro uroczystość Objawienia Pańskiego. Święto nakazane od 2011 roku dzień wolny od pracy. Istnieje obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Porządek Mszy św. jak w niedzielę.
  3. Orszak Trzech Króli w naszym mieście już po raz dziewiąty. Rozpocznie się Mszą św. w Kościele p.w. Najświętszego Zbawiciela o godz. 12:00. Przejdzie do stajenki przy Ratuszu. Każda parafia ma swoje pelerynki, w których idziemy w orszaku. Można je pobrać u S. Margeritty, pani Małgorzaty Jaskuła lub u pani Halinki Kraszewskiej – organistki. Przypominamy, by Orszaku oddać je. Dziękujemy pani Eleonorze Szymkowiak i wszystkim organizatorom, którzy włączyli się w przygotowanie orszaku.
  4. Podczas Mszy św. w uroczystość Objawienia Pańskiego błogosławieństwo kredy i kadzidła. Ofiary składane przy tym poświęceniu są przeznaczone na działalność misyjną Kościoła.
  5. W trosce o święte obrazy, ich obecność w kościołach i chrześcijańskich domach. Istotna jest tu jak pisze św. Jan Paweł II w „Liście do artystów” w nr 7: „(…) tajemnica Wcielenia: skoro Syn Boży wszedł w świat widzialnej rzeczywistości, czyniąc ze swego człowieczeństwa jakby pomost między sferą widzialną a niewidzialną, to przez analogię wolno uznać, że zgodnie z logiką znaków graficzne przedstawienie tajemnicy może być traktowane jako jej zmysłowo postrzegalne uobecnienie. Ikona nie jest czczona dla niej samej, ale odsyła do rzeczywistości, którą przedstawia”.
  6. Wizyta duszpasterska – kolęda, od poniedziałku do piątku od godz. 15:30, a w soboty od 14:30. Przyjęcie kapłana z wizytą duszpasterską jest aktem publicznego wyznania wiary, a zarazem jedności i żywej więzi Kościoła Domowego z Kościołem Parafialnym i tym samym z Kościołem Powszechnym. W czasie kolędy staramy się w miarę możliwości być wszyscy obecni w domu. Stół nakrywamy obrusem, kładziemy Pismo Święte, stawiamy Krzyż, naczynie z wodę święconą, kropidło i zapalamy świece. Wyłączamy telewizor. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty od religii da sprawdzenia. Kandydaci do bierzmowania przygotowują dzienniczki do sprawdzenia.
    W tym tygodniu odwiedzimy parafian mieszkających przy następujących ulicach:
    - 06.01.2020 poniedziałek: DPS;
    - 07.01.2020 wtorek: Fantazego, Lili Wenedy, Skierki, Laury, Wacława;
    - 08.01.2020 środa: Grunwaldzka, Horsztyńskiego, Aliny, Dantyszka;
    - 09.01.2020 czwartek: Balladyny, Kożuchowska, Geodetów;
    -10.01.2020 piątek: Cynarskiego, Lecha, Derwida, Hawryłowicza, Mazepy, Krzemieniecka;
    -11.01.2020 sobota: Karłowicza, Orkana, Filona, Nowa;
  7. Prasa katolicka. Jest do nabycia „Gos z Winnicy” a w nim plan wizyty duszpasterskiej w parafii;
    „Niedziela” zachęca do lektury nową szatą graficzną i dodatkami, które będą już na stałe zamieszczane w tym m.in. modlitewnik zamieszczający różne modlitwy, dodatek liturgiczny itp.;
    Gość Niedzielny” przynosi część nauczania Prymasa Tysiąclecia.
  8. Spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek 10.01. po Mszy św. wieczornej.
  9. Bóg zapłać za ofiary. Życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.