II Niedziela Adwentu - 10.12.2017

2017-12-10 00:07:05, komentarzy: 0

1. Dziś rozpoczynamy nasze rekolekcje parafialne na temat: „Mocni Duchem”. Rekolekcje poprowadzi Ks. Krzysztof Hołowczak, notariusz Kurii Biskupiej. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich Mszach św. W poniedziałek, wtorek i środę nauki rekolekcyjne będą o godz. 9.00 i 18.00. Będą też rano o godz. 6.30 roraty, spowiedź rekolekcyjna we wtorek od godz. 8.30 i od godz. 17.00. Prosimy o modlitwę w intencji Ojca Rekolekcjonisty i łaskę nawrócenia dla naszej parafii.

2. Msza św. w intencji Ojczyzny o ofiar Katastrofy smoleńskiej dzisiaj, 10. XII o godz. 18.00 w Konkatedrze św. Jadwigi. Serdecznie zapraszamy.

3. Nabożeństwo w intencji małżeństw i rodzin we wtorek 12. XII o godz. 18.00. Zapraszamy.

4. W Kościele w Polsce dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Jednak w naszej parafii zbiórka będzie w przyszłą niedzielę. Przybędzie do nas O. Paweł Blok, franciszkanin, proboszcz parafii p.w. Matki Wszystkich Narodów w Astanie, stolicy Kazachstanu. Z góry dziękujemy za pomoc Kościołowi w Kazachstanie.

5. W środę, 13. XII rocznica ogłoszenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy w modlitwie o Ojczyźnie.

6. W przyszłą niedzielę dzień solidarności z Kapłanami seniorami. Taca na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.

7. Dziś możemy złożyć dary dla ubogich parafian w ramach akcji: „Tak. Pomagam”. Oprócz tego Parafialna Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny w cenie: 6 i 13 zł.

8. Tradycyjnie Siostry Benedyktynki rozprowadzają opłatek. Bóg zapłać. Ofiary sa przeznaczone na dzieła misyjne prowadzone przez Siostry.

9. Oaza Dzieci Bożych w piątek o godz. 17.00. Prosimy zabrać ze sobą bibułę, wycinankę, klej i nożyczki. Będziemy wykonywać dekoracje na choinkę. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci. Spotkanie w sali pod Kościołem.

10. Ks. Damian odwiedzi chorych z Najświętszym Sakramentem w sobotę, 16. XII. Prosimy do zakrystii zgłaszać chorych, którzy pragną przed świętami pojednać się z Bogiem.

11. Jest nowy numer naszego czasopisma parafialnego: „Głos z winnicy”. Koszt wydania 1, 50 zł. „Niedziela” pisze m. in. o bł. Ks. Władysławie Bukowińskim, który dobrowolnie został po wojnie w sowieckim Kazachstanie, by służyć rodakom. Wiele jest poświęcone posłudze O. Andrzeja Madeja, oblata. „Gość Niedzielny” załącza bezpłatny dodatek „Fenomen Żegoty”. 75. Rocznica powstania Rady Pomocy Żydom. „Mały Gość Niedzielny” „Droga”, „Wzrastanie”, „Miłujcie się”, „Różaniec”, „Wiara, Patriotyzm i Sztuka”.

12. W naszym Kościele tradycyjnie w adwencie pojawia się choinka, a na niej zawieszone serca, na których wypisane są imiona dzieci i wiek. Jak zawsze, zachęcamy tych, którzy mogą zrobić paczkę świąteczną dla danego dziecka, aby to uczynili. Paczki prosimy przynosić do Kościoła do 20. XII. Z góry dziękujemy.

13. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego Kościoła.

14. Życzymy błogosławionego czasu rekolekcji.