I Niedziela Wielkiego Postu - 18.02.2018

2018-02-17 22:27:00, komentarzy: 0

1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz.17:00. W czasie nabożeństwa można złożyć ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

2. Droga Krzyżowa w piątek o godz: 16:30 z udziałem dzieci i o 17:15 z udziałem młodzieży i dorosłych.

3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą od IV niedzieli Wielkiego Postu, tj od 11 marca. Poprowadzi je ks. dr Dariusz Wołczecki, kiedyś wikariusz naszej parafii. Zaplanujmy udział w nich.

4. Ojciec Święty Franciszek wezwał Kościół, aby 23 lutego br, t.j. w najbliższy piątek, był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i Południowym Sudanie. Zachęcamy do indywidualnego postu i modlitwy. Zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 7:00 i 18:00

5. Nabożeństwo do Królowej Pokoju w przyszłą niedzielę, 25 lutego, rozpocznie się po nabożeństwie Gorzkie Żale. Po Mszy św. wieczornej dalsza część modlitw: Koronka Pokoju, modlitwa o uzdrowienie, adoracja Najświętszego Sakramentu i uroczyste błogosławieństwo

6. Zapowiedzi Przedmałżeńskie. Do ślubu przygotowują się:

Fediuk Dawid, zam. Zielona Góra i Leśniarek Anna, zam. Świdnica - zap. I

Jasion Artur, zam. Zielona Góra i Jasion Jolanta, zam. Zielona Góra - zap. I

Mandziuk Nazar, zam. Lwów i Stachowska Daria, zam. Zielona Góra - zap. I

Podgórny Adrian, zam. Poznań i Ryczkowska Marta, zam. Zielona Góra - zap I

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

7. Prasa katolicka:

„Niedziela” pisze m.in. o pisarce Zofii Kossak, którą nazwano antysemitką, a ona ratowała żydów, o młodej misjonarce Helence, która zginęła na misjach, o piosenkarzu Niemenie. Redakcja ogłosiła konkurs „Modlitwa za Ojczyznę” na stulecie odzyskania niepodległości. Warto się z tym zapoznać. „Gość Niedzielny” poświęca wiele miejsca św. Ojcu Pio „Wielki Post ze św. Ojcem Pio”. Jest „Wzrastanie”, „Droga”, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „Różaniec”, „Wiara, Patriotyzm i Sztuka”

8. Przygotowanie dorosłych do bierzmowania 1.03. godz. 19:00 w sali pod kościołem.

9. W przyszłą niedzielę zbiórka do skarbon na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”

10. Bóg zapłać za składane ofiary.

11. Życzymy błogosławionej niedzieli.