I Niedziela Adwentu - 03.12.2017

2017-12-03 01:33:35, komentarzy: 0

1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu, rozpoczyna się nowy rok liturgiczny.

2. We wszystkie dni, z wyjątkiem niedziel, będziemy odprawiać Mszę świętą o Matce Bożej, zwaną roratnią, o godz. 06.30. Serdecznie zapraszamy do przychodzenia z lampionem.

3.W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Jerycho Różańcowe od rana do 21.00. W bocznej kapicy, adorując Pana Jezusa, będziemy modlić się w intencji Kościoła i Ojczyzny oraz o nowe powołania Kapłańskie. Cieszę się, że prowadzenia adoracji przez cały dzień podjął się Żywy Różaniec oraz inne wspólnoty modlitewne i apostolskie.

4. W czwartek wspomnienie św. Barbary, patronki górników.  W modlitwie pamiętajmy o tych ludziach ciężkiej pracy.

5. Spotkanie rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. w czwartek o godz. 18.00. Przynosimy ze sobą medaliki.

6. W środę 6. XII wspomnienie św. Mikołaja. Odpust w naszym dekanacie w Raculi. Ks. Kanonik serdecznie zaprasza.

7. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w piątek, 8. XII. Rocznica ustanowienia sanktuarium Matki Bożej Klenickiej w Otyniu. Tego dnia Msza św. w naszym kościele o godz. 6.30, 9.00, 16.30, 18.00. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wszystkich chętnych zapraszamy tego dnia o godz. 12.00 na wspólną modlitwę kościoła.

8. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza już świece na stół wigilijny „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” w cenie 6 zł (małe) i 13 zł (duże). Z innymi wspólnotami parafialnymi zaprasza wszystkie dzieci, codziennie po roratach na śniadanie do sali pod Kościołem. Zaś w dniach 8 i 9 XII będzie przeprowadzać zbiórkę żywności w ramach akcji: „Tak. Pomagam”. Chętnych wolontariuszy zapraszamy do uczestnictwa w zbiórce. Zapisy w zakrystii.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je Ks. Krzysztof Hołowczak. Temat rekolekcji: "Mocni Duchem". Zapraszamy.

10. Oaza Dzieci Bożych w piątek o godz. 17.00

11. Dziś wychodząc z Kościoła można złożyć ofiarę do skarbony na dożywianie dzieci. Bóg zapłać za wszystkie ofiary duchowe i materialne.

12. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza do udziału w czuwaniu nocnym na Jasnej Górze. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.

13. Zachęcamy do lektury katolickich pism tj.Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” „Droga”, „Wzrastanie”, „Miłujcie się”, „Różaniec”, „Wiara, Patriotyzm i Sztuka”.

14. Życzymy błogosławionego czasu oczekiwania na przyjście Pana.