I Niedziela Adwentu - 02.12.2018

2018-12-01 19:02:21, komentarzy: 0

1. Dziś, w pierwszą niedzielę Adwentu, rozpoczynamy nasze rekolekcje parafialne. Witamy serdecznie Ojca Rafała Krystiansa, oblata Maryi Niepokalanej z Gorzowa Wlkp. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę podczas Mszy św. o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Spowiedź rekolekcyjna w środę o godz. 6.20, 8.30 i 17.00 (tak długo jak będą penitenci). W DPS przy alei Słowackiego spowiedź w poniedziałek o godz. 10.00 oraz Msza św. o godz. 10.30. Zapraszamy.

2. Od jutra rozpoczynamy codziennie rekolekcje roraty o godz. 6.30. Przychodzimy z lampionami. Po roratach zapraszamy na śniadanie do sali pod Kościołem.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W czwartek zapraszamy na Jerycho Różańcowe od godz. 7.00 do 21.00. W piątek nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy św. porannej i wieczornej.

4. We wtorek 4. XII. św. Barbary, patronki górników i hutników – pamiętajmy w modlitwie.

5. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. 5 XII o godz. 19.00 w sali pod kościołem.

6. W czwartek 6. XII. odpust św. Mikołaja w Raculi. Ksiądz Proboszcz zaprasza na sumę odpustową o godz. 18.00.

7. W sobotę 8. XII. przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. w naszym Kościele o godz. 6.30, 9.00, 16.30, 18.00. W czasie Mszy św. o godz. 16.30 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

8. W sobotę 8. XII. spotkanie młodzieży w sanktuarium MB w Grodowcu.

9. W sobotę 8. XII. w wielu Kościołach o godz. 12.00 gromadzą się ludzie na „Godzinę Łaski”. Również w naszej świątyni będzie wspólna modlitwa. Zapraszamy serdecznie.

10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

11. Zapraszamy na wieczór modlitwy wstawienniczej pod hasłem: „Z Niepokalaną po dar wiary”. Odbędzie się on dnia 8 XII o godz. 18.30 w parafii pw. św. Alberta Chmielowskiego, w Zielonej Górze.  W tym szczególnym dniu Maryi, chcemy przez Jej orędownictwo prosić Jezusa o wiarę dla tych, którzy z różnych przyczyn ą odrzucili – szczegóły na plakacie.

12. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny w ramach akcji istniejącej już 25 lat „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Siostry Benedyktynki Misjonarki rozprowadzają opłatek Bożonarodzeniowy.

13. Zbiórka żywności w ramach XV Ogólnopolskiej Akcji „Tak, pomagam” w sklepach w dniach 7 – 8 XII, a w kościele w niedzielę 9 XII po Mszach św.

14. Oaza Dzieci Bożych w czwartek o godz. 17.00 w sali w wieży kościoła.

16. Prasa Katolicka: do nabycia: „Niedziela” „Gość niedzielny” Droga”, „Różaniec”, „Wzrastanie”, „Miłujcie się”, „Wiara, Patriotyzm i Sztuka”. Zachęcamy do lektury.

17. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby Kościoła. Przy wyjściu z Kościoła można złożyć ofiarę do na dożywianie dzieci. Życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.