News Ticker Demo
W związku z nowymi rygorami sanitarnymi w naszym kościele może przebywać jednocześnie 89 osób. Przypominamy o zachowaniu dystansu i noszeniu maseczek. Dziękujemy za zrozumienie.
Ogłoszenia Duszpasterskie

Boże Narodzenie 25.12.2019 r.

2019-12-26 11:33:07, komentarzy: 0

Ogłoszenia Parafialne


Boże Narodzenie


25.12.2019 r.

 

 1. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do świętowania Bożego Narodzenia w naszej wspólnocie parafialnej. Cieszę się z tymi, którzy w okresie Adwentu uczestniczyli w roratach
  i rekolekcjach, i tak przygotowywali się na święta Bożego Narodzenia. Dziękuję darczyńcom, dzięki którym codziennie po roratach mogliśmy zjeść śniadanie, dziękuję Paniom i Panom, którzy codziennie to śniadanie przygotowywali.
  Dziękuję Parafialnemu Zespołowi Caritas, który tak ofiarnie zbierał dary i przygotowywał paczki przekazane chorym, samotnym, potrzebującym pomocy. I wszystkim innym, którzy nieśli pomoc człowiekowi. Kochani! Bóg zapłać!
  Wreszcie dziękuję siostrze zakrystiance Auguście oraz Panom i Paniom, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej świątyni przybierając ją choinkami i budując żłóbek: panom Wacławowi, Sławkowi, Romanowi, Ryszardowi, Wiesławowi, pani Dorocie i wszystkim pozostałym, którzy z serca angażowali się w prace. Bóg zapłać.
  Dziękuję Służbie Liturgicznej: lektorom, szafarzom Komunii Świętej, ministrantom, pani organistce, zespołom śpiewaczym. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

 2. Jutro św. Szczepana, drugi dzień w oktawie świąt Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy św. niedzielny. Ofiary przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

 3. Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty przypada w piątek 27 grudnia. Tego dnia podczas
  Mszy św. rano o godz. 700 i wieczorem o godz. 1800 święcimy wino.

 4. Wypominki Powstańcze i Msza św. w intencji Ojczyzny oraz zmarłych Powstańców Wielkopolskich w piątek 27 grudnia o godz. 1730 z okazji 101 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

 5. W sobotę 28 grudnia na cmentarzu komunalnym w Zielonej Górze o godz. 1210 odbędzie się kolejny pochówek Dzieci zmarłych przed urodzeniem. Serdecznie zapraszamy także do udziału osoby, które kiedyś doświadczyły straty Dzieciątka, żeby duchowo pochować je w naszym grobowcu.

 6. W drugi dzień świąt, o godz. 1500, wspólne kolędowanie przy ratuszu zielonogórskim.

 7. Nabożeństwo do Królowej Pokoju w I święto o godz. 1730. Po Mszy św. modlitwa Koronką Pokoju, modlitwa o uzdrowienie, adoracja Najświętszego Sakramentu i uroczyste błogosławieństwo.

 8. W najbliższą niedzielę 29 grudnia Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas Mszy św. o godz. 1030 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy małżonków.

 9. Stowarzyszenie Civitas Christiana zapraszana Mszę św. 29 grudnia o godz. 1030
  w int. beatyfikacji Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego.

 10. Od 2 stycznia rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską – kolędę. Plan Kolędy w naszym miesięczniku „Gos z Winnicy” i na stronie internetowej i w ogłoszeniach duszpasterskich co niedzielę.

 11. Prasa katolicka. Jest nowy numer świąteczno-noworoczny „Głosu z Winnicy”. Koszt wydania 1,50 zł. Jest „Miłujcie się”, Różaniec” i inne czasopisma.

 12. Bóg zapłać za ofiary. Życzymy błogosławionych Świąt.

« powrót

Dodaj nowy komentarz