Boże Narodzenie 2018

2018-12-25 22:47:32, komentarzy: 0

1.Bóg jest tak potężny, że może stać się słaby i wyjść nam naprzeciw jako bezbronne dziecko, abyśmy Go mogli pokochać. Bóg jest tak dobry, że zrezygnował ze swojej Boskiej świetności, zszedł do stajenki, abyśmy mogli Go znaleźć” (Benedykt XVI). Kochani Parafianie, Drodzy Goście! Życzę Wam wszystkim otwartości serca na przyjęcie Zbawiciela i błogosławionego czasu spotkania z Nim w święta Narodzenia Pańskiego. Niech przychodzący Pan umocni nas swoim pokojem, byśmy go mogli rozdawać wszędzie tam, gdzie panuje niepokój. Szczęść Boże.

2. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do radosnego świętowania Bożego Narodzenia w naszej wspólnocie parafialnej. Cieszę się z tymi, którzy w okresie Adwentu uczestniczyli w roratach i rekolekcjach i tak przygotowali się na Święta Bożego Narodzenia. Dziękuję Siostrze zakrystiance, s. Filomenie i Panom, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej świątyni przybierając ją choinkami i budując żłóbek. Dziękuję darczyńcom, dzięki którym codziennie po roratach, mogliśmy zjeść śniadanie. Dziękuję Paniom i Panom, którzy codziennie przygotowywali śniadania. Dziękuję Służbie Liturgicznej: lektorom, szafarzom Komunii Św., ministrantom, pani organistce, zespołom śpiewaczym. Wszystkim serdecznie: Bóg zapłać.

3. Jutro drugi dzień świąt – święto Św. Szczepana. Ofiary przeznaczone na Katolicki Uniwersytet i Lubelski Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze.

4. Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty przypada w czwartek 27 grudnia. Tego dnia święcimy wino podczas Mszy św. rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

5. Wypominki Powstańcze i Msza św. w intencji Ojczyzny oraz zmarłych Powstańców Wielkopolskich w czwartek 27. XII o godz. 17.30 w 100 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego w naszym Kościele. Zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę 30. XII święto świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – Patronalne święto Rodzin Katolickich. Zapraszamy małżonków na Mszę św. o godz. 10.30. Będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz uroczyste błogosławieństwo małżonków.

7. Od 2 stycznia 2019 roku rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie. Plan Kolędy w naszym miesięczniku parafialnym „Głos z Winnicy” oraz na stronie internetowej naszej parafii.

8. W piątek, 28. XII, w oktawie Bożego Narodzenia, udzielam parafianom i gościom przebywającym na terenie parafii dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych z zachowaniem norm.

9. Koncert z cyklu „Zielonogórskie Kolędowanie” odbędzie się w uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia o godz. 19.30 w kościele pw. MB. Częstochowskiej w Zielonej Górze. Do wspólnego śpiewu zapraszają soliści, chór Tira il Vento oraz zespół Shema oraz wspólnoty Oikos Berit. Wstęp wolny.

10. Przy zielonogórskim ratuszu 25 i 26 grudnia będzie można oglądać żywą szopkę bożonarodzeniową.

11. 6 stycznia Mszą św. o godz. 12.00 w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela rozpocznie się 8. Lubuski Orszak Trzech Króli. Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy i goście miasta. Tuż przed rozpoczęciem Orszaku ok. 13.30 rozdawane będą wszystkim uczestnikom korony.

12. W sobotę tj. 29. XII na cmentarzu Komunalnym przy ul. Wrocławskiej – stara część cmentarza pochówek dzieci zmarłych przed urodzeniem o godz. 12.00. Zapraszamy.

13. Katechizacja Przedmałżeńska dla narzeczonych i starszej młodzieży rozpocznie się w naszej parafii w niedzielę 27 stycznia o godz. 18.00 w kościele.

14. Zapowiedzi:

Kieżuń Sławomir, kawaler, zam.w Zielonej Górze

Wojtuściszyn Sylwia, panna, zam. w Zielonej Górze zap. II

Polecamy narzeczonych w naszych modlitwach, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.

15. Prasa Katolicka. Jest świąteczno - noworoczny numer naszego periodyku parafialnego „Głos z Winnicy”. Koszt wydania 1.50 zł. Podwójny, świąteczny tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Są też inne czasopisma: „Droga”, „Różaniec”, „Wzrastanie”, „Miłujcie się”, „Wiara, Patriotyzm i Sztuka”. Zachęcamy do lektury.

16.Bóg zapłać za ofiary.

17. Błogosławionych Świąt.