.

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa 29.12.2019 r.

2019-12-28 22:22:07, komentarzy: 0

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
29.12.2019 r.

1. Dzisiaj niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego, Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich podczas Mszy św. o godz. 10:30.
  2. W środę 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok. Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Święto nakazane, obowiązek uczestnictwa we Mszy św.
  3. Msza św. dziękczynna za rok 2019 we wtorek 31 grudnia o godz. 17:00. Po Mszy św. nabożeństwo. Serdecznie zapraszamy.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
    W czwartek 2 stycznia Jerycho Różańcowe, modlitwa w int. Kościoła, Ojczyzny i o powołania kapłańskie od godz. 7:00 do 21:00. Msza w intencji Ojczyzny i za sprawujących władzę, by ich decyzje były zgodne z wolą Bożą o godz. 18:00.
    W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa Po Mszy św. o godz. 7:00 i 18:00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 20:00.
    W sobotę przedpołudniem odwiedziny chorych, a o godz. 17:15 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i zmiana tajemnic Żywego Różańca.
    Spowiedź pierwszopiątkowa w czwartek i piątek od godz. 6:30 i 17:00.
  5. Wizyta duszpasterska – kolęda rozpoczyna się w naszej parafii w czwartek 2 stycznia, od poniedziałku do piątku od godz. 15:30, a w soboty od 14:30. Przyjęcie kapłana z wizytą duszpasterską jest aktem publicznego wyznania wiary, a zarazem jedności i żywej więzi Kościoła Domowego z Kościołem Parafialnym i tym samym z Kościołem Powszechnym. W czasie kolędy staramy się w miarę możliwości być wszyscy obecni w domu. Stół nakrywamy obrusem, kładziemy Pismo Święte, stawiamy Krzyż, naczynie z wodę święconą, kropidło i zapalamy świece. Wyłączamy telewizor. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty od religii da sprawdzenia. Kandydaci do bierzmowania przygotowują dzienniczki do sprawdzenia.
    W tym tygodniu odwiedzimy parafian mieszkających przy następujących ulicach:
    - 02.01.2020 czwartek: Chochlika, Lechitów, Grzegorza;
    - 03.01.2020 piątek: Kirkora, Kordiana, Grabca, Beniowskiego, Goplany;
    - 04.01.2020 sobota: Piwna, Browarna, Olbrachta, Rzemieślnicza, Wodna;
  6. Bóg zapłać za ofiary. Życzymy błogosławionych tygodnia.