News Ticker Demo
W związku z nowymi rygorami sanitarnymi w naszym kościele może przebywać jednocześnie 89 osób. Przypominamy o zachowaniu dystansu i noszeniu maseczek. Dziękujemy za zrozumienie.
Ogłoszenia Duszpasterskie

IV Niedziela Adwentu 22.12.2019 r.

2019-12-23 11:23:48, komentarzy: 0

Ogłoszenia Parafialne


IV Niedziela Adwentu


22.12.2019 r.

 

 1. Roraty w poniedziałek i wtorek o godz. 6:30 Zapraszamy.

 2. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Zachowujemy tradycję i zwyczaje polskie podczas wieczerzy wigilijnej. Ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wstrzemięźliwość obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia.

 3. We wtorek 24 grudnia, dzień imienin Biskupa Seniora Adama Dyczkowskiego. Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach. Niech dobry Bóg darzy go błogosławieństwem , a Maryja otacza opieką.

 4. Podczas Pasterki taca na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Ks. Bpa Wilhelma Pluty. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 5. W środę uroczystość Bożego Narodzenia. Pasterka o godz. 2400. Pozostałe Msze św. o godz. 830, 1030, 1200, 1400,1800, w DPS o godz. 1000.

 6. Nabożeństwo do Królowej Pokoju w I święto o godz. 1730. Po Mszy św. modlitwa Koronką Pokoju, modlitwa o uzdrowienie, adoracja Najświętszego Sakramentu i uroczyste błogosławieństwo.

 7. Tradycyjnie w drugi dzień świąt o godz. 1500, rodziny z Ruchu Domowy Kościół zapraszają na wspólne kolędowanie przy ratuszu zielonogórskim.

 8. Przy wyjściu z kościoła Siostry Benedyktynki rozprowadzają opłatki, a Parafialny Zespół Caritas świece na stół wigilijny.

 9. W najbliższą sobotę 28 grudnia na cmentarzu komunalnym w Zielonej Górze o godz. 1210 odbędzie się kolejny pochówek Dzieci zmarłych przed urodzeniem. Serdecznie zapraszamy także do udziału osoby, które kiedyś doświadczyły straty Dzieciątka, żeby duchowo pochować je w naszym grobowcu.

 10. Jest do nabycia prasa katolicka:
  „Niedziela” przekazuje już świąteczny podwójny numer w cenie 10 zł. Dołączona jest płyta CD z kolędami zespołu „Golec uOrkiestra wraz ze śpiewnikiem kolędowym oraz materiałami przypominającymi, jak w chrześcijańskim duchu przeżyć wieczerzę wigilijną. Dołączono również kalendarz na 2020 r. z ważnymi myślami i rzadko publikowanymi zdjęciami kard. Stefana Wyszyńskiego;
  „Gość Niedzielny” – wydanie świąteczne-noworoczne z dwoma dodatkami: scenariusz rodzinnej modlitwy przed wieczerzą wigilijną oraz specjalny list, w którym papież Franciszek wyjaśnia bogatą symbolikę żłóbka. Zamieszczony jest reportaż o rodzinnym życiu Franciszka Pieczki.
  Jest nowy numer „Miłujcie się” i inne czasopisma.

 11. Bóg zapłać za składane ofiary. Życzymy błogosławionego tygodnia.

« powrót

Dodaj nowy komentarz