Jeśli chcesz pogłębić swoją wiarę, zbliżyć się do Boga i spędzić miło czas, te spotkania są właśnie dla Ciebie!
Serdecznie zapraszamy Cię na spotkania Oazy Młodzieżowej.

Spotykamy się w każdy piątek na Eucharystii o godzinie 18:00,
a następnie na spotkaniu o 19:00 w salce w Zespole Szkół Katolickich.

Naszym przewodnikiem duchowym i opiekunem jest Ks. Dariusz Wytrykowski
Animatorką jest Daria Stachowska

Jeśli chcesz nas poznać i dołączyć serdecznie zapraszamy!
CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE!!!
Wspólnota oazowa w naszej parafii istnieje już od około 2005 roku i liczy dzisiaj kilkanaście osób. Uczestniczy ona czynnie w życiu parafialnym – przygotowuje oprawę liturgiczną na  Mszach Świętych młodzieżowych w niedzielę o godzinie 18:00 oraz na Uroczystościach parafialnych. Raz w miesiącu gromadzi się na adoracji Najświętszego Sakramentu, a także w Pierwszy Czwartek miesiąca w Ogólnonarodowym Jerychu Różańcowym.
Ruch Światło – Życie, którego założycielem jest był ks. Franciszek Blachnicki, jest ruchem posoborowym, obecnym w naszej diecezji od 27 lat. Jego celem podstawowym jest doprowadzić młodego człowieka do chrześcijańskiej dojrzałości.

W Ruchu tym dokonuje się to przez 15-dniowe wakacyjne rekolekcje oazowe, w których dochodzi do spotkania z Bogiem w Piśmie Świętym, w liturgii, w Kościele, we wspólnocie rówieśników odkrywających Pana Boga w przyrodzie. Ma to doprowadzić do uznania Chrystusa za swego Pana i Zbawiciela i przyjęcie Go do swego życia. Konsekwencją tego jest podjęcie diakonii, służby Bogu i ludziom w Kościele i dawanie świadectwa – wiarą i życiem z wiary.

W ciągu roku praca formacyjna odbywa się w małych grupach pod kierunkiem animatora.

Tak prowadzona praca ma doprowadzić młodego człowieka do zaangażowania w diakonię (służbę) na rzecz parafii, czy lokalnego środowiska.