ŻYCZENIA WIELKANOCNE I PODZIĘKOWANIA

2016-03-29 10:10:00, komentarzy: 0

Drodzy Goście, Kochani Parafianie!

Niech zapali się w nas ogień paschalny. Niech do naszych serc dotrze prawda o Wielkiej Nocy, która tak opiewa Exultet: „Uświęcająca siła tej Nocy oddala zbrodnie, z przewin obmywa, przywraca niewinność upadłym, a radość smutnym, rozprasza nienawiść, usposabia do zgody i ugina potęgi”. Radości, nadziei, wolności. Tego wszystkiego życzę podejmującym wysiłek trwania przy Chrystusie.

Dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam dobrze przeżyć Święte Triduum Paschalne. Dziękuję za przystrojenie ciemnicy i kościoła oraz przygotowanie liturgii paschalnej. Dziękuję Siostrze Filomenie i panu Romanowi. Dziękuję zespołom liturgicznym: nadzwyczajnym szafarzom Komunii świętej, lektorom, ministrantom, scholi młodzieżowej, chórowi „Per Crucem”, Pani organistce i moim drogim Księżom, którzy ofiarnie włączyli się w przygotowanie i przewodniczenie liturgii Wielkiego Tygodnia. Dziękuję Wam wszystkim za liczny i modlitewny udział w nabożeństwach Triduum Paschalnego. Bóg zapłać!

Ksiądz Proboszcz

Jan Pawlak

MAJ
Aby wierni świeccy wypełniali swoją specyficzną misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.