Życzenia Wielkanocne !

2017-04-16 22:08:50, komentarzy: 0

Drodzy Goście, Kochani Parafianie!

Szczególną cechą zmartwychwstania jest triumf Jezusa dzięki manifestacji Boskości, spełnienia misji zbawczej i pokładanej w Nim nadziei, wypełnienie do końca woli Ojca.

Ani straż wojskowa, ani kamień, ani urzędowe pieczęcie, ani zemsta Annasza, Kajfasza i Piłata  nie mogły przeszkodzić Zmartwychwstałemu. Chociaż mówiono, iż Ciała Jezusa nie włożono do grobu, ale do wspólnego dołu; chociaż ateiści głosili przez wieki, iż Ciało znikło w szczelinie podczas trzęsienia ziemi, gdy prześcieradło zostało w grobie; chociaż oskarżano Apostołów o kradzież Ciała i głoszenie zmartwychwstania, to Jezus faktycznie zwyciężył!

Kochani Moi! Miejmy osobisty kontakt ze Zmartwychwstałym, ponieważ chce zwyciężać swą mocą w nas i przez nas. Z satysfakcją codziennie powtarzajmy w pacierzu: "trzeciego dnia zmartwychwstał." Dziś prawda i cnota są wywyższone, bo Zmartwychwstały wskazał drogę do Ojca. Dziś żyjący Chrystus życzy: "Pokój wam". (J 20,21)

Ksiądz Proboszcz Jan Pawlak
Księża Wikariusze:
Damian Kołodziej,
Dariusz Wytrykowski

oraz siostry
Benedyktynki Misjonarki

Kategorie wpisu: Wielkanoc

MAJ
Aby wierni świeccy wypełniali swoją specyficzną misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.