.
News Ticker Demo
Niedzielne Msze święte są transmitowane na naszej stronie
Z racji trwającej epidemii zachęcamy do rekolekcji w mediach.
Różaniec o oddalenie pandemii codziennie o 20:30 na FB i naszej stronie
Pamiętajmy, że teraz w kościele może znajdowac się maksymalnie 5 osób

Życzenia Wielkanocne !

2017-04-16 22:08:50, komentarzy: 0

Drodzy Goście, Kochani Parafianie!

Szczególną cechą zmartwychwstania jest triumf Jezusa dzięki manifestacji Boskości, spełnienia misji zbawczej i pokładanej w Nim nadziei, wypełnienie do końca woli Ojca.

Ani straż wojskowa, ani kamień, ani urzędowe pieczęcie, ani zemsta Annasza, Kajfasza i Piłata  nie mogły przeszkodzić Zmartwychwstałemu. Chociaż mówiono, iż Ciała Jezusa nie włożono do grobu, ale do wspólnego dołu; chociaż ateiści głosili przez wieki, iż Ciało znikło w szczelinie podczas trzęsienia ziemi, gdy prześcieradło zostało w grobie; chociaż oskarżano Apostołów o kradzież Ciała i głoszenie zmartwychwstania, to Jezus faktycznie zwyciężył!

Kochani Moi! Miejmy osobisty kontakt ze Zmartwychwstałym, ponieważ chce zwyciężać swą mocą w nas i przez nas. Z satysfakcją codziennie powtarzajmy w pacierzu: "trzeciego dnia zmartwychwstał." Dziś prawda i cnota są wywyższone, bo Zmartwychwstały wskazał drogę do Ojca. Dziś żyjący Chrystus życzy: "Pokój wam". (J 20,21)

Ksiądz Proboszcz Jan Pawlak
Księża Wikariusze:
Damian Kołodziej,
Dariusz Wytrykowski

oraz siostry
Benedyktynki Misjonarki

Kategorie wpisu: Wielkanoc

Zielona Góra  23.03.2020 r.
WNK 18/2020

Zarządzenie dotyczące organizacji I Komunii Świętej
w Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Uroczystości pierwszokomunijne zwyczajowo organizowane są wmaju.
Na chwilę obecną jest za wcześnie, aby podejmować jakiekolwiek decyzje w tej sprawie (np. o ich odwołaniu czy przesunięciu na wrzesień). Uzależnione one będą przede wszystkim od zarządzeń władz państwowych i wynikać będą z troski o dobro i bezpieczeństwo dzieci oraz ich rodzin. Wydaje się zasadnym, aby z decyzją
poczekać do powrotu dzieci do szkół. Sytuacja jest nadzwyczajna, stąd wymaga od nas wszystkich roztropnego podejścia, cierpliwości a zarazem gotowości na każdy scenariusz.
Ks.W. Lechów
Dyrektor WNK

Marzec 2020
Intencja ewangelizacyjna: Katolicy w Chinach.Módlmy się, aby Kościół w Chinach zachował wierność Ewangelii i wzrastał w jedności.