ZMARTWYCHWSTAŁ PAN! ALLELUJA!

2014-04-20 13:26:28, komentarzy: 0

"Okrzyki radości i wybawienia

w namiotach ludzi sprawiedliwych!

Oto dzień, który Pan uczynił:

radujmy się zeń i weselmy"

(Ps 118, 15.24)

Kochani Parafianie,

Drodzy Goście!

Dzwony rezurekcyjne głoszą ludziom wielką radość nie tylko w dniu Zmartwychwstania Pana, lecz także każdego dnia do końca świata, ponieważ Chrystus zwyciężył szatana, przywrócił przymierze człowieka z Bogiem i zapewnił zbawienie. Radośnie przeżywane przez nas Zmartwychwstanie Pańskie nie daje spokoju niewierzącym, którzy podejmują śmieszne wysiłki, aby trwać w nienawiści do chrześcijaństwa.

Życzę, by Zmartwychwstanie Pana budziło w nas dumę z przynależności do Kościoła, który tak pięknie rozwinął się, gromadząc miliardy ludzi, szczycąc się tyloma katedrami, bazylikami, świątyniami i misyjnymi kaplicami na całym świecie.

Życzę, by prawda o pustym Grobie Chrystusa była umocnieniem w trudnych chwilach doświadczeń i prześladowań. To wiara w Chrystusa pomogla Apostołom i wszystim wyznawcom Chrystusa na przestrzeni wieków.

Życzę, by prawda o tym, że Pan Jezus żyje i jest obecny wśród nas napełnia nas wiarą i radością.

Życzę, byśmy trwając w łasce uświęcającej i służąc wiernie Panu byli prawdziwie szczęśliwi.

Ks. Jan Pawlak, Proboszcz

z Księżmi Wikariuszami: Jarosławem, Grzegorzem, Krzysztofem

i Siostrami Benedyktynkami Misjonarkami

LIPIEC