Aktualności

Zmarł Ksiądz Prałat Józef Kocoł

2018-02-01 23:10:50, komentarzy: 0
W niedzielę 28 stycznia 2018 r. w szpitalu w Nowej Soli zakończył swoją ziemską pielgrzymkę śp. ks. prałat Józef Kocoł, proboszcz parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Soli i dziekan Dekanatu Nowa Sól.

Msza św. pożegnalna dla kapłanów z dekanatu Nowa Sól zostanie odprawiona w kościele pw. św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Soli w piątek 2 lutego 2018 r. o godz. 20.00. Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem księdza biskupa będzie odprawiona w sobotę 3 lutego o godz. 11.00, również w kościele parafialnym pw. św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Soli. Po jej zakończeniu nastąpią dalsze obrzędy pogrzebowe na nowosolskim cmentarzu komunalnym w Otyniu.
 
Ks. Józef Kocoł urodził się 10 stycznia 1946 r. w Zaczerniu-Brzozówce. Po maturze wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. 31 maja 1970 r. otrzymał święcenia kapłańskie i rozpoczął pracę duszpasterską w diecezji tarnowskiej. Posługiwał jako wikariusz w Gromniku i Sękowej. W roku 1974 przeszedł do pracy duszpasterskiej w diecezji gorzowskiej (inkardynację uzyskał w 1988 r.). Pełnił funkcje wikariusza w Świdnicy, Rzepinie (od 1977 r.) i Nowej Soli (w parafii pw. św. Michała Arch., od 1981 r.). 17 grudnia 1984 r. bp Wilhelm Pluta powierzył mu kierowanie nowo utworzoną parafią pw. św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Soli. Ks. Józef Kocoł od podstaw organizował tam duszpasterstwo parafialne oraz wybudował kościół i plebanię.

Pełnił również następujące urzędy i funkcje: wicedziekana Dekanatu Kożuchów (1987-1989); dziekana Dekanatu Nowa Sól (od 1989 r.); kapelana  Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli (od 2004 r.); duszpasterza Służby Zdrowia w rejonie nowosolskim (od 2009 r.).

Za gorliwość w pracy duszpasterskiej uzyskał następujące wyróżnienia: godność kanonika gremialnego Zielonogórskiej Kapituły Kolegiackiej (8 kwietnia 1993 r.);  tytuł kapelana honorowego Jego Świątobliwości (20 marca 2010 r.).
  
Zmarłego kapłana polecajmy Bożemu Miłosierdziu.
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka:

Ostatnio
dodane:
Czytania 
na dziś
CZERWIEC
Za kapłanów, aby poprzez skromność i pokorę życia angażowali się w czynną służbę wobec najbiedniejszych.