ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W II DIECEZJALNEJ PIELGRZYMCE MĘŻCZYZN DO SANKTUARIUM PIERWSZYCH MĘCZENNIKÓW POLSKI W MIĘDZYRZECZU

2014-09-09 14:01:07, komentarzy: 0

Drodzy Diecezjanie

Już w najbliższą sobotę, 20 września, odbędzie się Druga Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.

Pielgrzymka rozpocznie się o godzinie 9:30 Uroczystą Jutrznią ku czci Pięciu Braci Międzyrzeckich we wsi Święty Wojciech – uznawanej za miejsce męczeństwa naszych Patronów. Następnie przejdzie w procesji z relikwiami do Diecezjalnego Sanktuarium w Międzyrzeczu, miejsca dalszych uroczystości.

Mężczyźni mają do spełnienia wiele bardzo ważnych zadań w rodzinie, społeczeństwie i Kościele. Biorąc pod uwagę, że realizacja tych zadań wymaga niemałego trudu i wiąże się z dużą odpowiedzialnością, mężczyźni powinni znaleźć w Kościele odpowiednią pomoc i uznanie.

Zachęcam ojców, synów i braci do udziału w tej pielgrzymce. Będę wdzięczny wszystkim, którzy umożliwią mężczyznom ten wyjazd. Niech doroczne spotkanie u Męczenników w Międzyrzeczu, modlitwa i słuchanie Słowa Bożego – będą czasem łaski i umocnieniem sił do godnego wypełniania swoich obowiązków, a także zachętą do mężnego wyznawania wiary i postępowania według jej zasad.

Licząc na pozytywną odpowiedź na to zaproszenie, już dzisiaj na pielgrzymi trud wszystkim mężczyznom z serca błogosławię.

+Stefan Regmunt
Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

Zielona Góra, 8 września 2014 r.

Kategorie wpisu: Pielgrzymka, Listy Pasterskie

LIPIEC
Aby kapłani, którzy
w trudzie i samotności żyją swoją pracą duszpasterską,