XXXVI DIECEZJALNA PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW NA JASNĄ GÓRĘ

2014-03-04 12:02:26, komentarzy: 0

30 marca 2014 roku odbędzie się XXXVI Pielgrzymka Maturzystów diecezji zielonogórsko-gorzowskiej na Jasną Górę. Myśl przewodnią pielgrzymki stanowić będą słowa zaczerpnięte z Listu Jana Pawła II do młodych z 1985 roku: Do Was, Młodych, należy przyszłość, tak jak należała ona niegdyś do pokolenia dorosłych. W Was jest nadzieja, ponieważ Wy należycie do przyszłości, a zarazem przyszłość do Was należy. Wy, Młodzi, jesteście właśnie tą młodością: młodością narodów i społeczeństw, młodością każdej rodziny i całej ludzkości – również młodością Kościoła.

ks. Robert Patro

Program pielgrzymki:

• 6:00 - Przywitanie Matki Bożej w Jej Cudownym Obrazie.
    Msza Święta w Kaplicy Cudownego Obrazu. Słowo powitania Księdza Biskupa Stefana Regmunta. Eucharystii przewodniczy i homilię głosi diecezjalny duszpasterz młodzieży - ks. Robert Patro.
  • 7:00 - Czas na osobistą modlitwę, spowiedź, śniadanie
    * Blok modlitewno – konferencyjny, Aula Św. Józefa – grupa I.
    Młodzież z dekanatów: Gubin, Krosno Odrzańskie, Łęknica, Rzepin, Sulęcin, Sulechów, Sława, Strzelce Krajeńskie, Szprotawa, Wschowa, Zielona Góra – św. Jadwigi, Zielona Góra  - Podwyższenia Krzyża Świętego, Zielona Góra – Ducha Świętego

* Blok modlitewno – konferencyjny Aula O. Kordeckiego – grupa II.
      Młodzież z dekanatów: Babimost, Drezdenko, Głogów – św. Mikołaja, Głogów – NMP Królowej

Polski, Gorzów – Katedra, Gorzów – Chrystusa Króla, Gorzów – Trójcy Świętej, Kostrzyn,

Kożuchów, Lubsko, Nowa Sól, Pszczew, Świebodzin – Miłosierdzia Bożego, Świebodzin – NMP

Królowej Polski, Rokitno, Żagań, Żary.

• 10:30 - Przejście młodzieży z Auli Św. Józefa i O. Kordeckiego do Bazyliki
  • 10:45 - Księża koncelebrujący Mszę św. z Księdzem Biskupem ubierają się w szaty liturgiczne w dolnej zakrystii
  • 11:00 - Rozpoczęcie Mszy Świętej pod przewodnictwem bpa Stefana Regmunta
  • 12:30 - Czas na posiłek, zwiedzanie Jasnej Góry (skarbiec, arsenał, sala rycerska, muzeum, ośrodek powołaniowy)
  • 14:00 - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. Bezpośrednio po nabożeństwie akt zawierzenia maturzystów i pożegnanie Matki Bożej. Słowo pożegnania oraz błogosławieństwo Księdza Biskupa

ZAPRASZAMY!

Kategorie wpisu: Pielgrzymka, Młodzież

MAJ
Aby wierni świeccy wypełniali swoją specyficzną misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.