WARSZTATY MUZYCZNO-LITURGICZNE PRZED TRIDUUM PASCHALNYM 2013

2013-02-08 11:12:00, komentarzy: 0

Poznać Boga możemy poprzez Jego dzieło miłości, którego dokonał przez krzyż i zmartwychwstanie swojego Syna. Świętujemy tę prawdę podczas Triduum Paschalnego. W tajemnicę Bożej miłości ukazywaną w liturgii można głębiej wejść dzięki śpiewom, które są nieodzowną częścią tej liturgii. Dlatego już po raz piąty zapraszamy chętnych na Warsztaty muzyczno-liturgiczne przed Triduum Paschalnym. Prowadzą je animatorzy naszej Diakonii Muzycznej. W programie przewidujemy konferencje dotyczące liturgii Triduum Paschalnego (ze szczególnym akcentem na stronę muzyczną). Proponujemy też dużo nauki śpiewów jedno-, dwu- i wielogłosowych dopasowanych do poszczególnych części liturgii, które to śpiewy można będzie wykorzystać w scholach parafialnych.

Warsztaty kierujemy do osób podejmujących posługę śpiewu na liturgiach Triduum w parafiach (minimalny wiek – 15 lat). Koszt uczestnictwa wynosi 20 zł. Zapewniamy zeszyt z nutami, napoje, coś słodkiego oraz jednodaniowy obiad w sobotę (śniadania i kolacje we własnym zakresie).

Początek warsztatów w piątek o godzinie 17:00, zakończenie w niedzielę około godz. 13:30. Zgłoszenia przyjmujemy przez odpowiednie do miejsca warsztatów formularze zamieszczone na stronie www.kamuzo.net do 13.02.2013.

W razie niejasności można pisać na adres: zapisy.kamuzo@gmail.com.

MAJ
Aby wierni świeccy wypełniali swoją specyficzną misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.