VII Lubuski Orszak Trzech Króli

2018-01-05 12:02:00, komentarzy: 0

Fot. Ks. Marcin Siewruk/Gość Zielonogórsko-Gorzowski

VII Lubuski Orszak Trzech Króli rozpocznie się w uroczystość Objawienia Pańskiego  6 stycznia 2018 r. Mszą świętą pod przewodnictwem bp. Stefana Regmunta o godz. 12.00 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. Orszak wyruszy ok. godz. 13.30. Do wędrowania wraz z królami zmierzającymi na wielbłądach do Stajenki Betlejemskiej przy Ratuszu zaproszeni są wszyscy mieszkańcy i goście Zielonej Góry. Tuż przed rozpoczęciem Orszaku przy Placu Bohaterów rozdawane będą uczestnikom królewskie korony. (Organizatorzy zachęcają także do zrobienia własnych koron). Patronat nad wydarzeniem objął biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński, a organizatorem jest Stowarzyszenie „Ludzie dla Ludzi - MECENAT ZŁOTEGO SERCA”.

LIPIEC
Aby kapłani, którzy
w trudzie i samotności żyją swoją pracą duszpasterską,
czuli się wspomagani