.
News Ticker Demo
Niedzielne Msze święte są transmitowane na naszej stronie
Z racji trwającej epidemii zachęcamy do rekolekcji w mediach.
Różaniec o oddalenie pandemii codziennie o 20:30 na FB i naszej stronie
Pamiętajmy, że teraz w kościele może znajdowac się maksymalnie 5 osób

VII Lubuski Orszak Trzech Króli

2018-01-05 12:02:00, komentarzy: 0

Fot. Ks. Marcin Siewruk/Gość Zielonogórsko-Gorzowski

VII Lubuski Orszak Trzech Króli rozpocznie się w uroczystość Objawienia Pańskiego  6 stycznia 2018 r. Mszą świętą pod przewodnictwem bp. Stefana Regmunta o godz. 12.00 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. Orszak wyruszy ok. godz. 13.30. Do wędrowania wraz z królami zmierzającymi na wielbłądach do Stajenki Betlejemskiej przy Ratuszu zaproszeni są wszyscy mieszkańcy i goście Zielonej Góry. Tuż przed rozpoczęciem Orszaku przy Placu Bohaterów rozdawane będą uczestnikom królewskie korony. (Organizatorzy zachęcają także do zrobienia własnych koron). Patronat nad wydarzeniem objął biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński, a organizatorem jest Stowarzyszenie „Ludzie dla Ludzi - MECENAT ZŁOTEGO SERCA”.

Zielona Góra  23.03.2020 r.
WNK 18/2020

Zarządzenie dotyczące organizacji I Komunii Świętej
w Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Uroczystości pierwszokomunijne zwyczajowo organizowane są wmaju.
Na chwilę obecną jest za wcześnie, aby podejmować jakiekolwiek decyzje w tej sprawie (np. o ich odwołaniu czy przesunięciu na wrzesień). Uzależnione one będą przede wszystkim od zarządzeń władz państwowych i wynikać będą z troski o dobro i bezpieczeństwo dzieci oraz ich rodzin. Wydaje się zasadnym, aby z decyzją
poczekać do powrotu dzieci do szkół. Sytuacja jest nadzwyczajna, stąd wymaga od nas wszystkich roztropnego podejścia, cierpliwości a zarazem gotowości na każdy scenariusz.
Ks.W. Lechów
Dyrektor WNK

Marzec 2020
Intencja ewangelizacyjna: Katolicy w Chinach.Módlmy się, aby Kościół w Chinach zachował wierność Ewangelii i wzrastał w jedności.