ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE 2015

2015-04-01 10:12:00, komentarzy: 0

Dziś Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej. W tym dniu Chrystus wjechał do Jerozolimy, aby dokonać Paschalnego Misterium. Zaczyna się Wielki Tydzień a w nim Święte Triduum Paschalne: Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota. Na Paschę Chrystusa składa się Jego śmierć i zmartwychwstanie. Święte Triduum nazywamy paschalnym, ponieważ dzieła zbawienia ludzkiego i doskonałego uwielbienia Boga dokonał Chrystus. Umierając pokonał śmierć, a zmartwychwstając odnowił życie. Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pana wznosi się, jako szczyt całego roku liturgicznego.

WIELKI CZWARTEK

• 19:00 - Msza Wieczerzy Pańskiej
  • Po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do 22:00

WIELKI PIĄTEK

• 7:00 - Ciemna Jutrznia
  • od 7:00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu
  • 15:00 - Droga Krzyżowa ulicami parafii
  • 19:00 - Liturgia Męki Pańskiej
  • 0d 21:00 do 24:00 - Spowiedź Święta
  • do 24:00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIELKA SOBOTA

• od 6:30 - Adoracja Najświętszego Sakramentu
  • 7:00 - Ciemna Jutrznia
  • od 10:00 do 15:00 (co pół godziny) - błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny
  • 22:00 - Uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej (zabierzmy ze sobą świece)

MAJ
Aby wierni świeccy wypełniali swoją specyficzną misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.