Aktualności

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE 2013

2013-03-24 17:00:00, komentarzy: 0

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej już za nami. W tym dniu Chrystus wjechał do Jerozolimy, aby dokonać Paschalnego Misterium. Zaczyna się Wielki Tydzień a w nim Święte Triduum Paschalne: Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota. Na Paschę Chrystusa składa się Jego śmierć i zmartwychwstanie. Święte Triduum nazywamy paschalnym, ponieważ dzieła zbawienia ludzkiego i doskonałego uwielbienia Boga dokonał Chrystus. Umierając pokonał śmierć, a zmartwychwstając odnowił życie. Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pana wznosi się, jako szczyt całego roku liturgicznego.
WIELKI CZWARTEK:

19:00Msza Wieczerzy Pańskiej

Podczas tej Mszy dziękujemy za ustanowienie sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich parafian, ale szczególnie zapraszamy rodziny dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

Po Mszy Świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy.

Adoracja do godziny 22:00

 

WIELKI PIĄTEK:

od 6:30adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy.

7:00 – tzw. Ciemna Jutrznia, modlitwa poranna Kościoła (w Kapliczce w parku). Wszystkich chętnych zapraszamy!

15:00 Droga Krzyżowa ulicami naszej Parafii

Do udziału w tym nabożeństwie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości. Krzyż od stacji do stacji poniosą różne wspólnoty i grupy. Tym nabożeństwem rozpoczniemy Nowennę do Jezusa Miłosiernego przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego.

19:00Liturgia na cześć Męki Pańskiej

Po nabożeństwie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu.

Adoracja do godziny 24:00

 

WIELKA SOBOTA:

od 6:30adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim rozważając mękę i śmierć Chrystusa.

7:00 – tzw. Ciemna Jutrznia, modlitwa poranna Kościoła (w Kapliczce w parku) . Wszystkich chętnych zapraszamy!

10:00-15:00 co pół godzinybłogosławienie pokarmów na stół wielkanocny.

22:00Uroczysta Wigilia Paschalna w Wielką Noc

Na liturgię przynosimy świece.

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO:

6:00Rezurekcja

W związku z tym nie będzie Mszy Świętej o godzinie 7:00.

Pozostałe Msze Święte wg porządku niedzielnego.

 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY:

Msze Święte wg porządku niedzielnego.


« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka:

Ostatnio
dodane:
Czytania 
na dziś
CZERWIEC
Za kapłanów, aby poprzez skromność i pokorę życia angażowali się w czynną służbę wobec najbiedniejszych.