Aktualności

8 Września - Narodzenie Najświętszej Maryi Panny - odpust kapliczki w parku.

2017-09-08 08:00:00, komentarzy: 0

Zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystym odpuście kaplicy w parku. 8 Września to wspomnienie narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia spotkajmy się na Mszy świętej odpustowej o godzinie 18:00. Mszę świętą odprawi oraz homilię wygłosi dobrze wszystkim znany Ksiądz doktor Andrzej Oczachowski- obecnie Proboszcz w parafii świętego Michała Archanioła w Nowej Soli. 

czytaj więcej »

300 lat temu dokonano koronacji wizerunku Jasnogórskiej Pani

2017-08-27 22:11:11, komentarzy: 0

300 lat temu ikona Madonny została ukoronowana, co było dopełnieniem ślubów złożonych przez króla Jana Kazimierza po cudownej obronie jasnogórskiego klasztoru przed Szwedami. Na tamte uroczystości przybyło 200 tysięcy pielgrzymów! W sobotę, 26 sierpnia, w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej Na Jasnej Górze z udziałem ponad 100 tysięcy wiernych odbyły się  centralne uroczystości Jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.

 

Obecni byli przedstawiciele najwyższych władz państwowych: prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonka Agatą Kornhauser-Dudą, premier Beata Szydło, marszałkowie - Sejmu Marek Kuchciński i Senatu Stanisław Karczewski, członkowie rządu, parlamentarzyści, politycy, przedstawiciele samorządowi, działacze społeczni, członkowie organizacji kościelnych i państwowych. 

Mszy świętej dziękczynnej, która rozpoczęła się o godz. 11.00 na jasnogórskim Szczycie, przewodniczył abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce. Kazanie wygłosił abp Wojciech Polak, Prymas Polski. Msza święta do obejrzenia poniżej. 

czytaj więcej »

Apel Przewodniczącego Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości na sierpień 2017 – miesiąc abstynencji

2017-07-31 22:50:11, komentarzy: 0

Siostry i Bracia w Chrystusie!

 

Zbliża się sierpień. Wielu z nas odpoczywa, zwiedza, szuka spokoju i wytchnienia od codziennych trudów. Rolnicy przeżywają czas najintensywniejszej pracy. Pielgrzymi wyruszają na drogi prowadzące ku Jasnej Górze. Przed nami ważne uroczystości maryjne i patriotyczne. Co roku właśnie w sierpniu prosimy wszystkich Polaków: podejmijcie dobrowolną abstynencję. Pokażcie, że potraficie odpoczywać i bawić się bez alkoholu.

czytaj więcej »

List Biskupa w związku z pożarem katedry

2017-07-08 21:30:00, komentarzy: 0

 

Umiłowani Diecezjanie,

   w najnowszą historię naszej diecezjalnej rodziny wpisują się wydarzenia radosne, do których niewątpliwie zaliczamy wizytę w Gorzowie Wielkopolskim Świętego Jana Pawła II przed dwudziestu laty. Ojciec Święty zachęcał nas wówczas do czytelnego świadectwa wiary na wzór Pierwszych Męczenników Polski. Przypomniał nam także ogromne dziedzictwo historyczne i kulturowe naszych ziem, a na końcu spotkania powiedział: „Dziękuję Bożej Opatrzności za spotkanie w Gorzowie”.

 

Nasze wspólne doświadczenia obejmują też wydarzenia bolesne, do których niewątpliwie zaliczamy pożar katedry gorzowskiej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, który miał miejsce w sobotę 1 lipca 2017 r. Ta smutna data wpisuje się w historię miasta i diecezji na zawsze.

 

 

 

Dalsza część listu znajduje się poniżej.

czytaj więcej »

Wyszukiwarka:

Ostatnio
dodane:
Czytania 
na dziś
Aby ci, którzy sprawują władzę materialną, polityczną lub duchową, 
nie pozwolili, by rządziła nimi korupcja.