Aktualności

Uroczystości rocznicowe Obrony Domu Katolickiego w Zielonej Górze

2017-05-21 01:05:46, komentarzy: 0

Komunikat w sprawie obchodów 57. rocznicy

Obrony Domu Katolickiego w Zielonej Górze



czytaj więcej »

Wizytacja Pasterska Księdza Biskupa Pawła Sochy

2017-05-20 00:04:30, komentarzy: 0

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w naszej parafii Wizytacja Pasterska. Przybędzie do nas Ks. Bp Paweł Socha, aby wspólnie z nami modlić się, spotkać i umocnić naszą wiarę przez głoszenie Słowa Bożego. Uroczyste, Kanoniczne przywitanie Księdza Biskupa będzie przy drzwiach kościoła o godz. 07.00 rano. Serdecznie zapraszamy wszystkie wspólnoty parafialne do udziału w przywitaniu Księdza Biskupa. Podczas każdej Mszy św. Ksiądz Biskup będzie głosił Słowo Boże. Odprawi zaś Mszę świętą o godz. 10.30. O godz. 16.00 w sali pod Kościołem Ks. Bp pragnie spotkać się ze wszystkimi wspólnotami parafialnymi. W poniedziałek Ks. Bp odwiedzi  SS. Benedyktynki, Dom Pomocy Społecznej, Szkołę Podstawową Nr 17, spotka się z grupami młodzieżowymi i dziecięcymi, a o godz. 18.00 odprawi uroczystą Mszę świętą na zakończenie wizytacji oraz udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.


Szczegółowy plan wizytacji znajduje się poniżej. 

czytaj więcej »

Jesteśmy wpisani w Obraz Matki, która cierpliwie słucha.

2017-05-15 23:35:34, komentarzy: 0

 LIST PASTERSKI z okazji ustanowienia nowej daty Uroczystości Najświętszej Maryi Panny z Rokitna

 

Umiłowani Diecezjanie!

Pragnę Was poinformować, iż w odpowiedzi na moją prośbę, otrzymałem decyzję watykańskiej Kongregacji do spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów o ustanowieniu nowej daty Uroczystości Patronki Diecezji – Najświętszej Maryi Panny z Rokitna na dzień 18 czerwca. W tym dniu, pamiętnego Roku Pańskiego 1989, został ukoronowany Cudowny Obraz Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej, której koronę poświęcił w Rzymie święty Jan Paweł II. Wydarzenie to pamiętamy do dzisiaj, gdyż poprzedzone było duchowym przygotowaniem całej rodziny diecezjalnej. Ówczesny Pasterz – Biskup Józef Michalik przy tej okazji mówił: „Trzeba, żeby w koronie, którą przygotowujemy Matce Bożej, odnalazła się cała wspólnota diecezjalna, młody ale i także pochylony wiekiem, gorliwy i wątpiący, każdy kto się czuje związany z Kościołem na naszej ziemi. W tej koronie musi się odnaleźć każda rodzina katolicka. Ta korona powinna zajaśnieć blaskiem szczerej miłości i serdecznej ofiary, którą będziesz przypominał dzieciom i wnukom, powtarzając, żeś i Ty jest wpisany w ten obraz Maryi na wieki, na wieczność całą” (Bp J. Michalik, List pasterski 15.08.1987).

Jesteśmy wpisani w obraz Matki, która cierpliwie słucha, a Rokitno jest dla nas miejscem do którego powracamy w chwilach radosnych, ale też trudnych i przełomowych dla naszego życia i powołania. „Rokitno jest duchową stolicą naszej Diecezji jako miejsce szczególnego spotkania z Bogiem. I nadal będziemy tu przychodzić jak do Kany Galilejskiej po przemianę serc i po siłę do pełnienia woli Bożej” (Bp J. Michalik, List pasterski 18.05.1989). W minionych latach bardzo uroczyście obchodziliśmy okrągłe rocznice koronacji, a odtąd dzień 18 czerwca będzie coroczną uroczystością, którą będziemy obchodzili w Rokitnie i we wszystkich świątyniach na terenie naszej Diecezji, zanosząc do Maryi nasze radości i bóle. Zezwolenie na obchody Uroczystości Głównej Patronki Diecezji w dniu rocznicy koronacji otwiera nowe możliwości dla rozwoju kultu Matki Bożej w Diecezji. Po pierwsze: od tego roku w dniu 18 czerwca w każdej świątyni naszej Diecezji modlić się będziemy na Mszy świętej przez wstawiennictwo NMP z Rokitna, w tym roku będzie to niedziela. Po drugie: możemy już zatwierdzić w Kongregacji formularz mszalny o NMP z Rokitna.

czytaj więcej »

100 rocznica objawień w Fatimie

2017-05-13 05:55:00, komentarzy: 0

 

Dokładnie dzisiaj, 13 maja 2017 roku mija 100 lat od pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie.

W chwili objawień Najświętszej Maryi Panny, Łucja de Jesus, Franciszek i Hiacynta Marto mieli po dziesięć, dziewięć i siedem lat. Cała trójka mieszkała w Aljustrel, w miejscu należącym do parafii fatimskiej. Objawienia miały miejsce na małym skrawku ziemi należącym do rodziców Łucji, nazywanym Cova da Iria, i znajdującym się dwa i pół kilometra od Fatimy na drodze do Leirii. Matka Boża ukazała się im na krzewie zwanym ilex, będącym karłowatą odmianą dębu, mierzącym nieco ponad metr wysokości.Franciszek widział Maryję, lecz Jej nie słyszał. Hiacynta Ją widziała i słyszała. Łucja natomiast widziała, słyszała i rozmawiała z Nią. Objawienia miały miejsce około południa. Maryja spotkała się z dziećmi 6 razy, 13 każdego kolejnego miesiąca.


W sobotę 13 maja papież Franciszek ogłosi świętymi rodzeństwo portugalskich dzieci, Franciszka Marto i Hiacyntę Marto, świadków objawień maryjnych w Fatimie. Franciszek będzie czwartym papieżem, który odwiedzi portugalskie sanktuarium. Pierwszą wizytą papieża była obecność Pawła VI w 1967 r., w 50. rocznicę objawień. Kolejne podróże odbył Jan Paweł II (1982, 1991 i 2000) i Benedykt XVI (2010).


czytaj więcej »

Wyszukiwarka:

Ostatnio
dodane:
Czytania 
na dziś
STYCZEŃ
Intencja ewangelizacyjna: 
za młodzież.

Za młodzież, szczególnie 
z Ameryki Łacińskiej, 
aby idąc
 za przykładem Maryi odpowiedziała na wezwanie Pana do niesienia światu radości Ewangelii