Aktualności

Apel Przewodniczącego Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości na sierpień 2017 – miesiąc abstynencji

2017-07-31 22:50:11, komentarzy: 0

Siostry i Bracia w Chrystusie!

 

Zbliża się sierpień. Wielu z nas odpoczywa, zwiedza, szuka spokoju i wytchnienia od codziennych trudów. Rolnicy przeżywają czas najintensywniejszej pracy. Pielgrzymi wyruszają na drogi prowadzące ku Jasnej Górze. Przed nami ważne uroczystości maryjne i patriotyczne. Co roku właśnie w sierpniu prosimy wszystkich Polaków: podejmijcie dobrowolną abstynencję. Pokażcie, że potraficie odpoczywać i bawić się bez alkoholu.

czytaj więcej »

List Biskupa w związku z pożarem katedry

2017-07-08 21:30:00, komentarzy: 0

 

Umiłowani Diecezjanie,

   w najnowszą historię naszej diecezjalnej rodziny wpisują się wydarzenia radosne, do których niewątpliwie zaliczamy wizytę w Gorzowie Wielkopolskim Świętego Jana Pawła II przed dwudziestu laty. Ojciec Święty zachęcał nas wówczas do czytelnego świadectwa wiary na wzór Pierwszych Męczenników Polski. Przypomniał nam także ogromne dziedzictwo historyczne i kulturowe naszych ziem, a na końcu spotkania powiedział: „Dziękuję Bożej Opatrzności za spotkanie w Gorzowie”.

 

Nasze wspólne doświadczenia obejmują też wydarzenia bolesne, do których niewątpliwie zaliczamy pożar katedry gorzowskiej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, który miał miejsce w sobotę 1 lipca 2017 r. Ta smutna data wpisuje się w historię miasta i diecezji na zawsze.

 

 

 

Dalsza część listu znajduje się poniżej.

czytaj więcej »

Zbiórka pieniędzy na odbudowę spalonej Katedry

2017-07-05 22:18:16, komentarzy: 0

W niedzielę 9 lipca 2017 r. we wszystkich kościołach diecezji zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na odbudowę katedry. Niezbędne fundusze będą również gromadzone poprzez dystrybucję specjalnych cegiełek.


Jak możesz jeszcze pomóc? Sprawdź poniżej.

czytaj więcej »

Pożar Gorzowskiej Katedry

2017-07-02 10:45:00, komentarzy: 0

Już ponad 14 godzin 170 strażaków stara się zdławić pożar katedry pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorzowie Wlkp. Dzisiaj w południe na Błoniach nad Wartą bp Tadeusz Lityński odprawi Mszę św. Wierni będą się modlić o uratowanie świątyni.

czytaj więcej »

Wyszukiwarka:

Ostatnio
dodane:
Czytania 
na dziś
LUTY
Aby ci, którzy sprawują władzę materialną, polityczną lub duchową, 
nie pozwolili, by rządziła nimi korupcja.