Aktualności

I Światowy Dzień Ubogich - Nie miłujmy słowem, ale czynem!

2017-11-18 22:08:13, komentarzy: 0

Światowy Dzień Ubogich będzie obchodzony w tym roku po raz pierwszy. Papież Franciszek ustanowił go na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Zaznaczył, że dzień ten będzie obchodzony w każdą XXXIII Niedzielę Zwykłą – tydzień przed uroczystością Chrystusa Króla. Swoje orędzie na I Światowy Dzień Ubogich Ojciec Święty opatrzył hasłem „Nie miłujmy słowem, ale czynem”, zaczerpniętym z 1 Listu św. Jana. 


Ten dzisiejszy dzień to doskonała okazja, aby miłować czynem. Jeżeli to możliwe pomóżmy choćby jednej ubogiej osobie. Takie gesty nie tylko pomagają ubogim, ale ubogacają tych, którzy niosą pomoc. Papież Franciszek mówi:  "jesteśmy wezwani do wyciągnięcia ręki do biednych, do spotkania się z nimi, popatrzenia im w oczy, przytulenia, aby poczuli ciepło miłości, która przełamuje krąg samotności. Ich ręka wyciągnięta w naszą stronę jest również zaproszeniem do wyjścia z naszych pewności i wygód, i do rozpoznania wartości, którą ubóstwo ma samo w sobie."


Poniżej znajduje się cały tekst orędzia Franciszka na I Światowy dzień Ubogich. Warto przeczytać.

czytaj więcej »

I Synod Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

2017-11-14 23:24:47, komentarzy: 0


Przez wiarę i chrzest do świadectwa” – to hasło I Synodu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Uroczysta inauguracja odbyła się 13 listopada 2016 roku w sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.


- Synod potrzebny jest zarówno duchowieństwu, jak i wiernym świeckim, ludziom młodym i tym już wiekowo doświadczonym, wspólnotom zakonnym i diecezjalnym. Refleksja synodalna podejmowana z udziałem teologów, duszpasterzy oraz pełnych wiary i doświadczenia wiernych świeckich może być darem dla mieszkańców tej części Polski i urzeczywistniającego się tutaj Kościoła. Z tą nadzieją podejmujemy dzisiaj synodalną drogę – powiedział Bp Stefan Regmunt.


Czym jest Synod?  Szczegóły poniżej.

czytaj więcej »

Fotorelacja z uroczystości 100-lecia Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek

2017-11-06 21:31:37, komentarzy: 0

 29 października obchodziliśmy w naszej parafii wielki jubileusz Sióstr Benedyktynek. Siostry świętowały 100-lecie swojego Zgromadzenia. Na Mszę świętą o godzinie 12:00 przybyło wielu gości, w tym Ksiądz Biskup Tadeusz Lityński. Obecni byli również Bracia Benedyktyni z Lubinia. Do naszej parafii przybyły również Siosty Benedyktynki, które przed laty pracowały na naszej winnicy.  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego świętowania. Galeria dostępna TUTAJ.

czytaj więcej »

100-lecie Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek

2017-10-22 13:00:18, komentarzy: 0

 

Siostry Benedyktynki Misjonarki pracujące w naszej parafii od 1972 roku w tym roku świętują 100 rocznicę założenia Zgromadzenia. Główne uroczystości odbyły się w Otwocku 24 czerwca. Świętowanie w naszej parafii pod przewodnictwem bpa Tadeusza Lityńskiego będzie w niedzielę 29 Października o godz. 12.00 w naszym Kościele. Szczegółowy program dostępny jest poniżej.

czytaj więcej »

Wyszukiwarka:

Ostatnio
dodane:
Czytania 
na dziś
KWIECIEŃ
Za lekarzy i pracowników humanitarnych, przebywających na obszarach wojennych, którzy narażają własne życie, aby ocalić innych.