Aktualności

Przygotowanie do Spowiedzi Świętej

2017-12-01 16:30:00, komentarzy: 0

 Pierwszy piątek miesiąca to dla wielu osób czas korzystania z sakramentu Spowiedzi Świętej. Warto przygotować się do tego sakramentu. Poniżej znajduje się rachunek sumienia. Warto z niego korzystać, bo pozwala do głębi poruszyć sumienie i wskazuje zagrożenia duchowe, z których często nie zdajemy sobie sprawy.

czytaj więcej »

Adwentowy Wieczór Młodych

2017-11-28 19:45:00, komentarzy: 0

W sobotę, 9 grudnia 2017r. w Grodowcu i Rokitnie odbędą się Adwentowe Wieczory Młodych pod hasłem: „Oto Ja”. Będzie to czas modlitewnego skupienia przez świętami Bożego Narodzenia a zarazem inauguracja w naszej diecezji Roku św. Stanisława Kostki. Nasza Parafia otrzymała zaproszenie do Grodowca. Poniżej szczegółowy plan tego wydarzenia.

czytaj więcej »

I Światowy Dzień Ubogich - Nie miłujmy słowem, ale czynem!

2017-11-18 22:08:13, komentarzy: 0

Światowy Dzień Ubogich będzie obchodzony w tym roku po raz pierwszy. Papież Franciszek ustanowił go na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Zaznaczył, że dzień ten będzie obchodzony w każdą XXXIII Niedzielę Zwykłą – tydzień przed uroczystością Chrystusa Króla. Swoje orędzie na I Światowy Dzień Ubogich Ojciec Święty opatrzył hasłem „Nie miłujmy słowem, ale czynem”, zaczerpniętym z 1 Listu św. Jana. 


Ten dzisiejszy dzień to doskonała okazja, aby miłować czynem. Jeżeli to możliwe pomóżmy choćby jednej ubogiej osobie. Takie gesty nie tylko pomagają ubogim, ale ubogacają tych, którzy niosą pomoc. Papież Franciszek mówi:  "jesteśmy wezwani do wyciągnięcia ręki do biednych, do spotkania się z nimi, popatrzenia im w oczy, przytulenia, aby poczuli ciepło miłości, która przełamuje krąg samotności. Ich ręka wyciągnięta w naszą stronę jest również zaproszeniem do wyjścia z naszych pewności i wygód, i do rozpoznania wartości, którą ubóstwo ma samo w sobie."


Poniżej znajduje się cały tekst orędzia Franciszka na I Światowy dzień Ubogich. Warto przeczytać.

czytaj więcej »

I Synod Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

2017-11-14 23:24:47, komentarzy: 0


Przez wiarę i chrzest do świadectwa” – to hasło I Synodu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Uroczysta inauguracja odbyła się 13 listopada 2016 roku w sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.


- Synod potrzebny jest zarówno duchowieństwu, jak i wiernym świeckim, ludziom młodym i tym już wiekowo doświadczonym, wspólnotom zakonnym i diecezjalnym. Refleksja synodalna podejmowana z udziałem teologów, duszpasterzy oraz pełnych wiary i doświadczenia wiernych świeckich może być darem dla mieszkańców tej części Polski i urzeczywistniającego się tutaj Kościoła. Z tą nadzieją podejmujemy dzisiaj synodalną drogę – powiedział Bp Stefan Regmunt.


Czym jest Synod?  Szczegóły poniżej.

czytaj więcej »

Wyszukiwarka:

Ostatnio
dodane:
Czytania 
na dziś
LUTY
Aby ci, którzy sprawują władzę materialną, polityczną lub duchową, 
nie pozwolili, by rządziła nimi korupcja.