Aktualności

1 Listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych

2017-10-30 20:47:59, komentarzy: 0

 1 Listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. To doskonały czas abyśmy spojrzeli na życie Świętych, którzy teraz świętują razem z Bogiem. Święty Bernard uświadamia, że kult, jakim darzymy świętych, więcej korzyści przynosi nam niż im. Oni już cieszą się pełnią szczęścia i nasze modlitwy pochwalne nie powiększą ani ich świętości, ani ich szczęścia. Natomiast w nas, którzy czytamy ich żywoty, poznajemy ich świętość, rodzi się pragnienie czegoś więcej, pragnienie świętości. Święty opat przyznaje, że ilekroć myśli o świętych, czuje, jak rozpala się w nim płomień wielkich pragnień. Czy w nas też rozpala się ten płomień?


 Poniżej znajduje się plan Mszy świętych na 1 i 2 listopada oraz Litania do Wszystkich Świętych.

czytaj więcej »

100-lecie Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek

2017-10-22 13:00:18, komentarzy: 0

 

Siostry Benedyktynki Misjonarki pracujące w naszej parafii od 1972 roku w tym roku świętują 100 rocznicę założenia Zgromadzenia. Główne uroczystości odbyły się w Otwocku 24 czerwca. Świętowanie w naszej parafii pod przewodnictwem bpa Tadeusza Lityńskiego będzie w niedzielę 29 Października o godz. 12.00 w naszym Kościele. Szczegółowy program dostępny jest poniżej.

czytaj więcej »

Podziękowanie od Siostry Elizy Olejnik

2017-10-22 11:58:43, komentarzy: 0

 

Czcigodny Księże Proboszczu, Kochani Parafianie

 

W tym roku miałam możliwość ponownie podzielić się z wami naszą codziennością w Ekwadorze, opowiedzieć o troskach i radościach, nieustannych zmaganiach na polu pracy misyjnej walcząc o godne dzieciństwo i dorastanie dla tych najbardziej bezbronnych. Rzeczywistość kraju w którym żyjemy, pomimo powolnych przemian, wciąż zaliczana jest do kategorii trzeciego świata. Pragnę podkreślić, ze wieloletnia praca misyjna przynosi efekty jedynie w łączności z całym Kościołem, który z natury swej jest misyjny i na różne sposoby wspiera misje na całym świecie.


Pragnę z całego serca podziękować tym wszystkim, którzy w tym roku zaangażowali się by wesprzeć nasze dzieła w Ekwadorze czy to przez złożoną ofiarę, czy systematyczne wpłaty na konto, czy podjętą adopcję na odległość czy tez serdeczną modlitwę i dobre słowo. Zebrana kwota 8 000,00 zł w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze, została przekazana na utrzymanie naszego domu dziecka.


Serce misyjne, bije nie tylko na misjach, to serce wielkie miłością, serce co widzi daleko ludzi na krańcach świata, serce co granic nie stawia i płotów nie buduje, serce szeroko otwarte na świat co żyje i czuje. Za doświadczenie waszego serca misyjnego bardzo gorąco dziękuję.


W każda niedzielę przed grotą Matki Bożej odmawiamy różaniec z dziećmi w intencji wszystkich naszych dobroczyńców, niech wiec każdy z Was czuje się również ogarnięty naszą modlitwą jako wyraz ogromnej wdzięczności.


Z serdecznym pozdrowieniem s. Eliza Olejnik misjonarka z Ekwadoru

 

Santo domingo de los tsachilas, 22.10.2017

 

 

czytaj więcej »

Nabożeństwa różańcowe w październiku

2017-09-30 22:17:35, komentarzy: 0"Kochajcie Maryję i czyńcie wszystko, co możecie, aby Ją ludzie kochali. Odmawiajcie ku Jej czci różaniec. Czyńcie to zawsze (…). Przylgnijcie do różańca. Okazujcie wdzięczność Maryi, bo to ona dała nam Jezusa. Modlitwa różańcowa jest syntezą naszej wiary, podporą naszej nadziei, żarem naszej miłości" - Święty Ojciec Pio

W Październiku zapraszamy do wspólnotowego odmawiania nabożeństw różańcowych. Plan wspólnej modlitwy w naszym kościele:

  • w niedziele - godzina 17:15
  • w dni powszednie - godzina 17:30


Różaniec z udziałem dzieci:

  • w poniedziałki, środy i piątki - godzina 16:30

czytaj więcej »

Wyszukiwarka:

Ostatnio
dodane:
Czytania 
na dziś
MAJ
Aby wierni świeccy wypełniali swoją specyficzną misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.