Aktualności

I Synod Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

2017-11-14 23:24:47, komentarzy: 0


Przez wiarę i chrzest do świadectwa” – to hasło I Synodu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Uroczysta inauguracja odbyła się 13 listopada 2016 roku w sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.


- Synod potrzebny jest zarówno duchowieństwu, jak i wiernym świeckim, ludziom młodym i tym już wiekowo doświadczonym, wspólnotom zakonnym i diecezjalnym. Refleksja synodalna podejmowana z udziałem teologów, duszpasterzy oraz pełnych wiary i doświadczenia wiernych świeckich może być darem dla mieszkańców tej części Polski i urzeczywistniającego się tutaj Kościoła. Z tą nadzieją podejmujemy dzisiaj synodalną drogę – powiedział Bp Stefan Regmunt.


Czym jest Synod?  Szczegóły poniżej.

czytaj więcej »

Fotorelacja z uroczystości 100-lecia Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek

2017-11-06 21:31:37, komentarzy: 0

 29 października obchodziliśmy w naszej parafii wielki jubileusz Sióstr Benedyktynek. Siostry świętowały 100-lecie swojego Zgromadzenia. Na Mszę świętą o godzinie 12:00 przybyło wielu gości, w tym Ksiądz Biskup Tadeusz Lityński. Obecni byli również Bracia Benedyktyni z Lubinia. Do naszej parafii przybyły również Siosty Benedyktynki, które przed laty pracowały na naszej winnicy.  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego świętowania. Galeria dostępna TUTAJ.

czytaj więcej »

1 Listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych

2017-10-30 20:47:59, komentarzy: 0

 1 Listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. To doskonały czas abyśmy spojrzeli na życie Świętych, którzy teraz świętują razem z Bogiem. Święty Bernard uświadamia, że kult, jakim darzymy świętych, więcej korzyści przynosi nam niż im. Oni już cieszą się pełnią szczęścia i nasze modlitwy pochwalne nie powiększą ani ich świętości, ani ich szczęścia. Natomiast w nas, którzy czytamy ich żywoty, poznajemy ich świętość, rodzi się pragnienie czegoś więcej, pragnienie świętości. Święty opat przyznaje, że ilekroć myśli o świętych, czuje, jak rozpala się w nim płomień wielkich pragnień. Czy w nas też rozpala się ten płomień?


 Poniżej znajduje się plan Mszy świętych na 1 i 2 listopada oraz Litania do Wszystkich Świętych.

czytaj więcej »

100-lecie Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek

2017-10-22 13:00:18, komentarzy: 0

 

Siostry Benedyktynki Misjonarki pracujące w naszej parafii od 1972 roku w tym roku świętują 100 rocznicę założenia Zgromadzenia. Główne uroczystości odbyły się w Otwocku 24 czerwca. Świętowanie w naszej parafii pod przewodnictwem bpa Tadeusza Lityńskiego będzie w niedzielę 29 Października o godz. 12.00 w naszym Kościele. Szczegółowy program dostępny jest poniżej.

czytaj więcej »

Wyszukiwarka:

Ostatnio
dodane:
Czytania 
na dziś
KWIECIEŃ
Aby odpowiedzialni za idee i sposób zarządzania w gospodarce mieli odwagę odrzucać gospodarkę wykluczającą i by potrafili otwierać nowe drogi.