Środa Popielcowa na Winnicy

2018-02-13 01:38:00, komentarzy: 0

Środą Popielcową rozpoczynamy w Kościele okres Wielkiego Postu – czasu, w którym poprzez modlitwę, pokutę i uczynki miłosierdzia będziemy przygotowywać się do celebracji Świąt Paschalnych. Jednym z najbardziej wymownych znaków środowej liturgii jest obrzęd posypania głów popiołem, który w tym dniu zastępuje akt pokuty.

Msze święte z posypaniem głów w naszym kościele w godzinach:

07:00, 09:00, 10:00 (w DPS-ie),  16:30 i 18:00.

Uczestnicząc w liturgii Środy Popielcowej w czasie obrzędu posypywania głów popiołem usłyszymy słowa: „Prochem jesteś i w proch się obrócisz” lub: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Dostajemy słowo, które konfrontuje nas z własną słabością i grzesznością. To najlepsze słowa jakie na początku Wielkiego Postu możemy usłyszeć, słowa zachęcające do stanięcia w prawdzie. Pozwalają odkryć, że w poście chodzi nie tylko o ćwiczenia duchowe i kształtowanie woli, lecz również o przeżycie własnej niewystarczalności, doświadczenie pragnienia, którego nic ani nikt poza Bogiem nie jest w stanie wypełnić.

KWIECIEŃ
Aby odpowiedzialni za idee i sposób zarządzania w gospodarce mieli odwagę odrzucać gospodarkę wykluczającą i by potrafili otwierać nowe drogi.