Różaniec do granic oraz diecezjalne obchody 100 rocznicy objawień w Fatimie

2017-09-16 22:13:58, komentarzy: 0

Dobiega końca jubileuszowy rok objawień w Fatimie. Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu niepokalanemu sercu i odmawiajcie różaniec.

Szczególną sposobnością do realizowania tego wezwania jest ogólnopolska inicjatywa Różaniec do granic. Jej celem jest podjęcie modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata.

Przedsięwzięcie będzie miało miejsce 7 października br., w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, kiedy to na granicach naszej Ojczyzny, o jednej godzinie odmówimy cztery części różańca.

Także Diecezja Zielonogórsko-Gorzowska włącza się w tę inicjatywę. Pielgrzymi z różnych stron Polski przybędą do pięciu nadgranicznych miejscowości, w których wyznaczono następujące kościoły stacyjne:

1. Kościół pw. NMP Matki Kościoła w Kostrzynie n. Odrą;

2. Kościół pw. Ducha Świętego w Słubicach;

3. Kościół pw. Trójcy Świętej w Gubinie;

4. Kościół pw. św. Barbary w Łęknicy;

5. Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Przewozie.

W każdym kościele stacyjnym nabożeństwa odbywać się będą wg następującego programu.

• 10.30 – Modlitwa i konferencja wprowadzająca

• 11.00 – Eucharystia

• 12.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

• Czas na posiłek własny i przejście (przejazd) na miejsce modlitwy różańcowej.

• 14.00 – Modlitwa różańcowa (cztery części) na granicy Polski

• 15.30 – Modlitwa na zakończenie

Do wspólnej modlitwy zapraszamy duchowieństwo, osoby konsekrowane i wiernych świeckich, a zwłaszcza rodziny z dziećmi i młodzież. W miarę możliwości ze względów organizacyjnych prosimy o rejestrację swego przyjazdu do wybranego kościoła stacyjnego na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl gdzie można znaleźć informacje o tym wydarzeniu.

Już znacznie wcześniej na ten sam dzień zaplanowano także diecezjalne obchody 100. rocznicy objawień fatimskich, które odbędą się w Rokitnie. Rozpoczną się one o godz. 10.00 przywitaniem peregrynującej po diecezji, a pobłogosławionej przez Ojca św. Franciszka, figury Matki Bożej Fatimskiej. Ponadto w programie: adoracja, modlitwa różańcowa oraz o godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego.

Również do Rokitna zapraszamy wszystkich diecezjan, a zwłaszcza wspólnoty róż różańcowych, gdyż jest to zarazem Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Rokitna.

Wszystkich, którzy nie mogą udać się ani do kościołów stacyjnych ani do Rokitna, zapraszamy w tym dniu do modlitwy w kościołach parafialnych, a także w domach, czy szpitalach. Niezależnie od wyboru miejsca pielgrzymowania będziemy tego dnia jedną wspólnotą.

Kategorie wpisu: Pielgrzymka, Episkopat Polski

Aby ci, którzy sprawują władzę materialną, polityczną lub duchową,
nie pozwolili, by rządziła nimi korupcja.