Przygotowania do ŚDM w Krakowie!

2016-07-17 23:28:49, komentarzy: 0

Światowe Dni Młodych w Krakowie rozpoczynają się już za osiem dni. Warto się do nich dobrze przygotować. Dlatego w naszym mieście odbędą się przygotowania do ŚDM, w których wezmą udział pielgrzymi z Kuby i innych krajów. Jeżeli nie możemy jechać do Krakowa to warto uczestniczyć w naszych diecezjalnych przygotowaniach i poczuć tą radosną atomosferę tych dni.

Biskup Tadeusz Lityński również zaprasza do uczestnictwa w tych przygotowaniach. Poniżej zaproszenie Księdza Biskupa oraz szczegółowy plan tych dni.

Biskup Tadeusz Lityński:

Nasz kraj będzie gospodarzem spotkania Ojca Świętego Franciszka z wielobarwną wspólnotą młodych ludzi z całego świata. W drodze do Krakowa wielu pielgrzymów zatrzyma się w różnych regionach Polski, także w naszej diecezji.(...) Naszymi gośćmi będą pielgrzymi z 19 krajów, m.in. z Włoch, Francji, Niemiec, ale również z USA, Wybrzeża Kości Słoniowej, Kuby, Argentyny czy Boliwii. Chcemy przyjąć każdego z polską gościnnością w naszych miastach, wsiach, parafiach i rodzinach.(...) Dlatego zapraszam młodych, ale także wszystkich diecezjan do wspólnego świętowania podczas Lubuskiego Uwielbienia, które odbędzie się w sobotę 23 lipca pod znaną na całym świecie świebodzińską figurą Chrystusa Króla.(...) W tym czasie zaprosimy naszych gości i wszystkich obecnych do podróży przez świat polskiej muzyki i tańca. Centralnym punktem Lubuskiego Uwielbienia będzie natomiast wielojęzyczna Msza św. o godz. 19:00, a po niej koncert uwielbienia i wieczór świadectw. Niech dni, w których będziemy przyjmować gości ze świata, a także świebodzińskie spotkanie będą dobrym świadectwem naszej wiary i kultury. Bądźmy razem!

Szczegółowy plan świętowania w Świebodzinie dostępny na plakacie poniżej:

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

LIPIEC
Aby kapłani, którzy
w trudzie i samotności żyją swoją pracą duszpasterską,
czuli się wspomagani
i pokrzepiani przez przyjaźń