News Ticker Demo
W związku z nowymi rygorami sanitarnymi w naszym kościele może przebywać jednocześnie 89 osób. Przypominamy o zachowaniu dystansu i noszeniu maseczek. Dziękujemy za zrozumienie.

Przygotowania do ŚDM w Krakowie!

2016-07-17 23:28:49, komentarzy: 0

Światowe Dni Młodych w Krakowie rozpoczynają się już za osiem dni. Warto się do nich dobrze przygotować. Dlatego w naszym mieście odbędą się przygotowania do ŚDM, w których wezmą udział pielgrzymi z Kuby i innych krajów. Jeżeli nie możemy jechać do Krakowa to warto uczestniczyć w naszych diecezjalnych przygotowaniach i poczuć tą radosną atomosferę tych dni. 

 


Biskup Tadeusz Lityński również zaprasza do uczestnictwa w tych przygotowaniach. Poniżej zaproszenie Księdza Biskupa oraz szczegółowy plan tych dni.


Biskup Tadeusz Lityński: 

Nasz kraj będzie gospodarzem spotkania Ojca Świętego Franciszka z wielobarwną wspólnotą młodych ludzi z całego świata. W drodze do Krakowa wielu pielgrzymów zatrzyma się w różnych regionach Polski, także w naszej diecezji.(...) Naszymi gośćmi będą pielgrzymi z 19 krajów, m.in. z Włoch, Francji, Niemiec, ale również z USA, Wybrzeża Kości Słoniowej, Kuby, Argentyny czy Boliwii. Chcemy przyjąć każdego z polską gościnnością w naszych miastach, wsiach, parafiach i rodzinach.(...) Dlatego zapraszam młodych, ale także wszystkich diecezjan do wspólnego świętowania podczas Lubuskiego Uwielbienia, które odbędzie się w sobotę 23 lipca pod znaną na całym świecie świebodzińską figurą Chrystusa Króla.(...) W tym czasie zaprosimy naszych gości i wszystkich obecnych do podróży przez świat polskiej muzyki i tańca. Centralnym punktem Lubuskiego Uwielbienia będzie natomiast wielojęzyczna Msza św. o godz. 19:00, a po niej koncert uwielbienia i wieczór świadectw. Niech dni, w których będziemy przyjmować gości ze świata, a także świebodzińskie spotkanie będą dobrym świadectwem naszej wiary i kultury. Bądźmy razem!

 

 

Szczegółowy plan świętowania w Świebodzinie dostępny na plakacie poniżej:

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY ! 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Czytania na dziś   KLIKNIJ
Intencja powszechna: Szacunek dla zasobów planety.
Módlmy się, aby zasoby planety nie były rabowane, ale dzielone w sposób uczciwy i z poszanowaniem.