POŚWIĘCENIE OBRAZU BŁ. KS. PODHARCMISTRZA STEFANA WINCENTEGO FRELICHOWSKIEGO

2013-03-03 17:06:00, komentarzy: 0

„Rok bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego”

– takim hasłem harcerze z całej Polski ogłosili rok 2013.

Dnia 24.02.2013 w naszej Parafii, z inicjatywy ZHP i ZHR, Harcmistrz ks. bp Adam Dyczkowski, podczas uroczystej Eucharystii, poświęcił obraz patrona harcerzy, kapłana i męczennika z niemieckiego obozu koncentracyjnego w Dachau.

Po Mszy Świętej obraz został przeniesiony do kaplicy na Winnicy. Kapliczka pw. Narodzenia NMP od wielu lat służyła jako miejsce spotkań harcerzy na modlitwie i dlatego obraz autorstwa Pani Danuty Streb-Drążkowskiej z Zawady zostanie w niej na stałe.

Na zakończenie uroczystości wszyscy harcerze zgromadzili się przy wspólnym ognisku, gdzie odwołali się m.in. do nauki patrona harcerzy. – Jakie sytuacje powodują, że przestajemy być wierni ideałom harcerskim? Pisał o tym w swoich pamiętnikach druh Wicek: po pierwsze zbytnia ufność w swoje siły, po drugie brak modlitwy i autorefleksji, po trzecie brak gorliwości i czujności, po czwarte oddalenie od Boga i po piąte przebywanie w niebezpiecznym miejscu. – mówił Grzegorz Bazydło z ZHP.

Aby zobaczyć zdjęcia, kliknij aparat.

Kategorie wpisu: Młodzież, Zdjęcia, Dzieci

MAJ
Aby wierni świeccy wypełniali swoją specyficzną misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.