News Ticker Demo
W związku z nowymi rygorami sanitarnymi w naszym kościele może przebywać jednocześnie 89 osób. Przypominamy o zachowaniu dystansu i noszeniu maseczek. Dziękujemy za zrozumienie.

Pogrzeb kard. Grocholewskiego odbędzie się 25 lipca

2020-07-20 23:28:17, komentarzy: 0

Uroczystości pogrzebowe śp. kard. Zenona Grocholewskiego odbędą się w katedrze poznańskiej w sobotę 25 lipca o godz. 12.00 – poinformował rzecznik archidiecezji poznańskiej.

O godz. 10.00 trumna z ciałem purpurata zostanie wprowadzona do katedry, gdzie odbędzie się modlitewne czuwanie.

W południe rozpocznie się Msza św. z udziałem biskupów, w której weźmie udział abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Homilię pogrzebową wygłosi abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Po Mszy św. trumna z ciałem śp. kard. Zenona Grocholewskiego zostanie złożona w podziemiach katedry, w krypcie biskupów poznańskich. W podziemiach katedry pochowani zostali kardynałowie Mieczysław Ledóchowski i Bolesław Filipiak.

Kard. Zenon Grocholewski, wieloletni prefekt watykańskiej Kongregacji Wychowania Katolickiego, zmarł w Rzymie 17 lipca w wieku 80 lat.

Czytania na dziś   KLIKNIJ
Intencja powszechna: Szacunek dla zasobów planety.
Módlmy się, aby zasoby planety nie były rabowane, ale dzielone w sposób uczciwy i z poszanowaniem.