Aktualności

Podziękowanie od Siostry Elizy Olejnik

2017-10-22 11:58:43, komentarzy: 0

 

Czcigodny Księże Proboszczu, Kochani Parafianie

 

W tym roku miałam możliwość ponownie podzielić się z wami naszą codziennością w Ekwadorze, opowiedzieć o troskach i radościach, nieustannych zmaganiach na polu pracy misyjnej walcząc o godne dzieciństwo i dorastanie dla tych najbardziej bezbronnych. Rzeczywistość kraju w którym żyjemy, pomimo powolnych przemian, wciąż zaliczana jest do kategorii trzeciego świata. Pragnę podkreślić, ze wieloletnia praca misyjna przynosi efekty jedynie w łączności z całym Kościołem, który z natury swej jest misyjny i na różne sposoby wspiera misje na całym świecie.


Pragnę z całego serca podziękować tym wszystkim, którzy w tym roku zaangażowali się by wesprzeć nasze dzieła w Ekwadorze czy to przez złożoną ofiarę, czy systematyczne wpłaty na konto, czy podjętą adopcję na odległość czy tez serdeczną modlitwę i dobre słowo. Zebrana kwota 8 000,00 zł w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze, została przekazana na utrzymanie naszego domu dziecka.


Serce misyjne, bije nie tylko na misjach, to serce wielkie miłością, serce co widzi daleko ludzi na krańcach świata, serce co granic nie stawia i płotów nie buduje, serce szeroko otwarte na świat co żyje i czuje. Za doświadczenie waszego serca misyjnego bardzo gorąco dziękuję.


W każda niedzielę przed grotą Matki Bożej odmawiamy różaniec z dziećmi w intencji wszystkich naszych dobroczyńców, niech wiec każdy z Was czuje się również ogarnięty naszą modlitwą jako wyraz ogromnej wdzięczności.


Z serdecznym pozdrowieniem s. Eliza Olejnik misjonarka z Ekwadoru

 

Santo domingo de los tsachilas, 22.10.2017

 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka:

Ostatnio
dodane:
Czytania 
na dziś
CZERWIEC
Za kapłanów, aby poprzez skromność i pokorę życia angażowali się w czynną służbę wobec najbiedniejszych.