Aktualności

PODZIĘKOWANIE BISKUPA STEFANA REGMUNTA ZA DAR MODLITWY

2015-08-16 11:15:06, komentarzy: 0

Drodzy Diecezjanie,

Bracia i Siostry, którzy otaczaliście mnie modlitwą

w czasie, kiedy przebywałem w szpitalu,

 

pragnę poinformować, że 1 sierpnia br. wróciłem do diecezji i w związku z tym spieszę, aby podziękować Wam za modlitwę o moje zdrowie. Przebywając w szpitalu, bardzo odczuwałem, jaką moc ma modlitwa. To ona dodawała mi sił w trudnym doświadczeniu choroby i mobilizowała do podejmowania wysiłku związanego z procesem leczenia.

 

Ze wzruszeniem przyjmowałem informację o odprawionych Mszach św., odmówionym różańcu, koronce do Miłosierdzia Bożego i innych formach pomocy duchowej ofiarowanych w mojej intencji. Odczuwałem, że należę do rodziny chrześcijańskiej, która w trudnych momentach wspiera się i jest blisko. Bez modlitwy i duchowego wsparcia nie zdołałbym przejść wszystkich etapów leczenia. Bardzo dziękuję za ten dar chrześcijańskiej miłości i troski.

 

Jak wspomniałem, od 1 sierpnia przebywam w diecezji. Obecnie trwa jeszcze okres rekonwalescencji, ale po jego zakończeniu – na miarę możliwości – chcę być do dyspozycji Diecezjan.

 

Zapewniam, że każdego dnia dziękuję Bogu za Jego obecność przy mnie i dar tylu ludzi, którzy towarzyszyli mi w czasie powracania do zdrowia. Swoją dalszą posługę zawierzam Matce Bożej i Świętym, prosząc Was, Drodzy Bracia i Siostry, o dalsze wsparcie modlitewne.

 

Polecam Bogu wszystkich kapłanów, siostry zakonne i osoby świeckie, które wyprosiły mi łaskę powrotu do zdrowia, i z serca Wam błogosławię.

 

 

+Stefan Regmunt

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

Kategorie wpisu: Listy Pasterskie
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka:

Ostatnio
dodane:
Czytania 
na dziś
CZERWIEC
Za kapłanów, aby poprzez skromność i pokorę życia angażowali się w czynną służbę wobec najbiedniejszych.