Aktualności

PIELGRZYMKA DO KRAJÓW BAŁTYCKICH

2016-05-03 11:17:42, komentarzy: 0

W tym roku z naszej parafii planowana jest pielgrzymka do krajów bałtyckich. 

 

 

Termin: 04-14.07.2016

Koszt: 1530 PLN + 440 €

 

Informacje i zapisy: ks. Jan Pawlak (telefon: 605-423-444 lub 68 453-98-21)

Zapisywać można się również w zakrystii i kancelarii parafialnej.Dzień 1

5.00 – zbiórka uczestników wyjazdu i następnie przejazd do Rygi. Nocować w tym dniu będziemy w okolicach Rygi.Dzień 2

Dzień rozpoczniemy od zwiedzania Rygi. Stolica Łotewskiej Republiki znajduje się nad brzegiem Daugavy (Dźwiny), przy jej ujściu do Zatoki Ryskiej. Podstawową cechą panoramy Rygi są trzy wysokie iglice – wieże kościołów św. Piotra, św. Jakuba oraz Katedry Tumskiej. Poznawać to największe Bałtyckie Miasto będziemy w czasie spaceru po jego najstarszej części. Zobaczymy między innymi: Zamek Kawalerów Mieczowych, Basztę Prochową, Katedrę oraz budynki Gildii. Po pobycie w Rydze udamy się do Tallina – stolicy Estonii. Tallin dzieli się na Dolne i Górne Miasto. Nasz pobyt rozpoczniemy od Górnego Miasta - siedziby najwyższych władz. Znajduje się tam zamek, którego początki sięgają duńskiej obecności na tym terenie oraz Kościół Katedralny. Wspaniałymi uliczkami z odrestaurowanymi kamienicami, przy fortyfikacjach przejdziemy do Dolnego Miasta – kupieckiego, gdzie króluje gotycki ratusz ze smukłą ośmiokątną wieżą, na szczycie której znajduje się symbol Tallina - Vana Toomas, czyli "Stary Tomasz". Noc spędzimy w okolicach Tallina.Dzień 3

Tego dnia pokonamy granicę estońsko - rosyjską aby dojechać do St. Petersburga, w którym spędzimy dwie noce. Uwaga! W tym dniu hotel opuścimy około godziny 8.00. Odległość między Tallinem, a Sankt Petersburgiem to około 350 km, dlatego już w tym dniu rozpoczniemy zwiedzanie tego pięknego Miasta północy. Nocleg w St. Petersburgu.Dzień 4 i 5

St. Petersburg (dawny Leningrad) jest miastem leżącym przy ujściu Newy do Zatoki Fińskiej. Liczy obecnie około 5 milionów mieszkańców. Nazwany jest drugą stolicą Rosji. Miasto to obfituje w liczne zabytki. W czasie naszego pobytu zobaczymy między innymi: Sobór Smolny (zewnątrz), Newski Prospekt, Nabrzeże Pałacowe z budynkiem Admiralicji i Soborem Izaaka - największą świątynią, budowaną przez przeszło 40 lat; Sobór Nikolski (zewnętrz), Twierdzę Pietropawłowską. Opuścimy także St. Petersburg aby zwiedzić Carskie Sioło - Wielki Pałac Katarzyny ze słynną Bursztynową Komnatą, a raczej jej rekonstrukcją. Prawdziwa Bursztynowa Komnata - sala wyłożona sześcioma tonami starannie obrobionego bursztynu i włoskimi mozaikami, wciąż pozostaje zaginioną tajemnicą. Odwiedzimy również robiącą imponujące wrażenie odległą o 29 km carską siedzibę Peterhof ze 144 fontannami - sam car, Piotr Wielki, zaprojektował układ pałacu. Dla chętnych będzie czas na zwiedzanie Ermitażu, ponoć największego muzeum świata – posiadającego imponującą kolekcję około 3 milionów dzieł sztuki. Będzie także czas na przejażdżkę łodzią po kanałach łączących się z Newą. Jedną z nocy poświęcimy (oczywiście w części) na dużą atrakcję jaką niewątpliwie jest oglądanie mostów, które w nocy są podnoszone by umożliwić żeglugę statkom po Newie. Według rankingu UNESCO Petersburg to ósme pod względem turystycznej atrakcyjności miasto świata. Noce po dniu czwartym i piątym spędzimy w St. Petersburgu.Dzień 6

Dzień w którym z St. Petersburga udamy się do Stolicy Rosji – Moskwy, gdzie spędzimy następne dwie noce. Tego dnia odbędziemy przejazd panoramiczny po Moskwie.Dzień 7

Zwiedzanie Moskwy - największego ośrodka kulturalno - naukowego, a zarazem centrum politycznego i ekonomicznego Rosji. Do licznych atrakcji Moskwy, które i my w czasie naszego pobytu zobaczymy, należą: Kreml, Plac Czerwony z cerkwią Wasyla Błogosławionego, "Biały Dom", Łubianka, wieża Ostankino, Arbat - miejsce artystów i malarzy, jak również galerie, muzea, pałace katedry, cerkwie i klasztory.Dzień 8

Dalsze zwiedzanie Moskwy. W godzinach popołudniowych nastąpi wyjazd na nocleg do Smoleńska.Dzień 9

Po śniadaniu zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym Smoleńska. Zobaczymy między innymi: miejsce katastrofy polskiego samolotu w dniu 10.04.2010r; Kreml - Twierdza Smoleńska, sobory: Piotra i Pawła (XII w.) oraz Uspieński. Następnie udamy się do Lasu Katyńskiego, który leży po obu brzegach Dniepru, na 10-kilometrowym odcinku od Gniezdowa do wsi Katyń. W końcu lat 20 zlokalizowano tu ośrodek wypoczynkowy NKWD. 4 lub 5 kwietnia 1940 roku dokonano pierwszych rozstrzeliwań jeńców polskich z obozu w Kozielsku. 28 lipca 2000 roku otwarto Polski Cmentarz Wojenny, na którym w sześciu mogiłach zbiorowych i dwóch generalskich spoczywa 4412 oficerów WP. Po wizycie w Katyniu przejazd na nocleg w okolicach Mińska.Dzień 10

Dzień rozpoczniemy od zwiedzania Mińska, gdzie zobaczymy między innymi: Kościół Świętych Szymona i Heleny zw. "Czerwonym Kościołem", podziemne centrum handlowo-gastronomiczne, Katedra, Sobór Św. Ducha, d. dwór Wańkowiczów, dom - miejsce kilkunastoletniego pobytu Stanisława Moniuszki, Wyspa Łez. W godzinach popołudniowych wyjazd na nocleg do Sokółki.Dzień 11

Po śniadaniu przewidziany jest pobyt w Sokółce, w której 12 października 2008 roku, tuż po beatyfikacji sługi Bożego ks. Michała Sopoćki miał miejsce Cud Eucharystyczny. Po pobycie w Tym Sanktuarium wsiądziemy do autobusu i udamy się tym razem do domu.

 

 

 

Świadczenia :

  • NOCLEGI – noclegi w hotelach **/***, pokoje 2 lub 3 – osobowe (do wyboru), dopłata do pokoi jednoosobowych wynosi 340€ na okres całego wyjazdu.
  • WYŻYWIENIE : śniadania od 2-go do 11-go dnia, obiadokolacje od 2-go do 10-go dnia wyjazdu.
  • AUTOKAR -z klimatyzacją, video, barkiem, obsługiwany przez dwóch kierowców,
  • opieka PILOTA na trasie wyjazdu,
  • miejscowi PRZEWODNICY w Rydze, Tallinie, St. Petersburgu, Moskwie oraz w Mińsku.
  • UBEZPIECZENIE - od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), kosztów leczenia (KL).

 

 

 

Uczestnicy zabierają ze sobą :

  • ważny paszport lub dowód osobisty,
  • pieniądze na wstępy ok. 105 €/os. oraz ewentualne 5,-PLN dziennie na opłatę zestawu słuchawkowego używanego podczas zwiedzania

 

Dodatkowo należy przygotować 85,00 € na koszty związane z wizą do Rosji i Białorusi.

 

 

Uwaga! Aby uzyskać wizę do Rosji i na Białoruś należy wypełnić wniosek (dla każdego państwa osobno), przygotować zdjęcie paszportowe oraz dostarczyć paszport do wklejenia wizy. Paszport winien być ważny przynajmniej 180 dni dłużej nisz planowana data powrotu z wyjazdu.

 

Uczestnik może skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji z udziału w imprezie turystycznej. W takim przypadku należy to pisemnie zgłosić przedstawicielowi Biura. Koszt takiego ubezpieczenia to około 3% ceny wyjazdu.


Kategorie wpisu: Pielgrzymka
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka:

Ostatnio
dodane:
Czytania 
na dziś
CZERWIEC
Za kapłanów, aby poprzez skromność i pokorę życia angażowali się w czynną służbę wobec najbiedniejszych.