Aktualności

PIELGRZYMKA DO GRECJI ŚLADAMI ŚW. PAWŁA

2015-03-21 09:45:00, komentarzy: 0

W tym roku planowana jest pielgrzymka do Grecji śladami św. Pawła.


Termin: 27.06-04.07.2015

Koszt: 1350 PLN + 500 €

 


Zgłoszenia do końca marca w zakrystii, biurze parafialnym lub u Ks. Proboszcza (telefon: 605-423-444)

 

Dzień 1

ok. 8:00 wyjazd na lotnisko do Berlina.

14:00 wylot do Salonik, a następnie transfer autokarem do hotelu w Kavali.

 

 

Dzień 2

Tego dnia po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Filipii, miasta do którego Św. Paweł przypłynął podczas swojej pierwszej, misyjnej podróży do Grecji. W mieście tym spotykały się trzy kultury: starożytna - grecka, rzymska i bizantyjska. Filipia była pierwszą przystanią na drodze rozpowszechniania chrześcijaństwa w Europie. Po zwiedzaniu Filipii dojazd do Salonik gdzie zwiedzimy: Białą Wieżę, pozostałości po 8 km długości murach miejskich, wzniesionych przez Wenecjan w 1430 r. Na nocleg udamy się do hotelu w Kalambace.

 

Dzień 3

Kalambaka to miejsce określane jako jeden z 7 cudów świata. To właśnie tam na słupach skalnych sięgających ok. 600 m n.p.m. średniowieczni mnisi wznieśli swoje siedziby. Mistyczne, znane z ascezy i modlitwy miejsce w Grecji, nazywane jest przez Greków "Wiszącymi Klasztorami". Planowany jest tam przejazd drogą między Monastyrami.Klasztory te są unikatem zarówno pod względem architektonicznym, jak i widokowym. Tak wspaniałego dzieła ludzkiej wyobraźni, uporu, a przede wszystkim wiary, nie znajdziecie Państwo w żadnym innym zakątku Grecji. Odwiedzając dwa, spośród sześciu czynnych klasztorów, będzie można zapoznać się ze wspaniałą sztuką bizantyjską, która do dziś poraża swoim ogromem i pięknem. W programie oprócz zwiedzania klasztorów przewidziany jest pobyt w wytwórni ikon bizantyjskich. Następnie przejazd do Delf – miejsca kultu Apollina i słynnej wyroczni. Będziemy mogli zwiedzić ruiny Świętego Kręgu Apollina, Świętą Drogę, Skarbiec i Teatr. Na nocleg i obiadokolację udamy się do hotelu w Tolo. Tolo to malownicza miejscowość wypoczynkowa położona nad Zatoką Argolidzką na Peloponezie. Czysta woda, słoneczne, piaszczyste plaże i egzotyczna roślinność uprzyjemniają wypoczynek. Wieczorem zapraszają wczasowiczów liczne kawiarnie, restauracje i dyskoteki.

 

Dzień 4

Wypoczynek w Tolo.

 

Dzień 5

Wypoczynek w Tolo.

 

Dzień 6

Po śniadaniu wycieczka fakultatywna (koszt 25€/os.) do Nafplio – obecnie kurort, gdzie w scenerii nadmorskiej można wypić kawę a dla chętnych obejrzenia przepięknej panoramy piesze wejście na górę zamkową (czas wchodzenie ok. 45 minut). Następnie udamy się do Myken – miejsca najcenniejszych wykopalisk archeologicznych, a później dojedziemy do Epidauros, gdzie poznamy imponujący amfiteatr. W godzinach popołudniowych czas wolny w Tolo.

 

Dzień 7

Po śniadaniu pakowanie bagaży i wyjazd do Koryntu w którym w latach 51 ,52 n.e. św. Paweł spędził 18 miesięcy. W średniowieczu koryncki akropol stał się jedną z najpotężniejszych twierdz w Grecji (wjazd autokarem na punkt panoramiczny). W samym centrum antycznego Korytu obejrzymy świątynie Apollina pobudowaną przeszło 2500 lat temu. W godzinach południowych wyjazd do Aten, gdzie nastąpi spotkanie z przewodnikiem greckim z którym zobaczymy: Marmurowy Stadion na którym odbyło się otwarcie I Igrzysk Olimpijskich ery nowożytnej jak również odbyła się ceremonia zakończenia maratonu w 2004 roku, wzgórze Akropolu, ze świątynią poświęconą bogini Atenie – Partenonie i Areopagiem - skałą na której św. Paweł przemawiał do Greków. Zobaczymy także Starożytną Agorę, Rzymskie Forum oraz najstarszą dzielnicy miasta – Plakę – czas wolny dwie godziny. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

 

Dzień 8

Po śniadaniu pakowanie bagaży i wyjazd do Salonik. W drodze do Salonik zatrzymamy się w Termopilach.

O godzinie 18:00 wylot do Berlina.

Po wylądowaniu powrót autokarem na miejsce zbiórki z dnia pierwszego.

 

 

 

Świadczenia:

 • NOCLEGI – w pokojach hotelowych z łazienkami, pokoje 2 , 3 osobowe, według zamówienia

 • WYŻYWIENIE – śniadanie od 2-go do 8-go dnia, obiadokolacje od 1-go do 7-go dnia

 • (napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne)

 • AUTOKAR -z klimatyzacją, video i barkiem obsługiwany przez kierowcę greckiego,

 • Obsługa PILOTA na trasie wyprawy oraz PRZEWODNIK w Atenach i na trasie wycieczki fakultatywnej,

 • UBEZPIECZENIE - ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków (NNW), kosztów leczenia (KL).

 • SAMOLOT – w obie strony

 • AUTOKAR – z kierowcą polskim na i z lotniska.

 

 

Uczestnicy zabierają ze sobą:

 • ważny paszport lub dowód osobisty,

 • pieniądze na opłatę wycieczki fakultatywnej wymienionej w programie jeżeli chcą z niej korzystać

 • ok. 30€/os. na inne wstępy jeżeli będą z nich korzystać

 

Kategorie wpisu: Pielgrzymka
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka:

Ostatnio
dodane:
Czytania 
na dziś
CZERWIEC
Za kapłanów, aby poprzez skromność i pokorę życia angażowali się w czynną służbę wobec najbiedniejszych.